Varné dosky


Varné desky Whirlpool

Inteligentné varné dosky navrhnuté tak, aby pracovali podľa vášho želania

Hrajte sa, objavujte, experimentujte. Varný systém spoločnosti Whirlpool ponúka celý rad nádherne dizajnovaných modulárnych prvkov, ktoré vám umožnia upraviť si varnú zónu tak, aby zodpovedala vašim priestorovým možnostiam, od veľmi malých po veľmi veľké a zásadne rozšírila váš kulinársky repertoár.

Indukčné varné dosky Indukcia zohrieva feromagnetické dno hrnca, nie sklenenú plochu varnej dosky. Elektromagnetické pole prechádza cez sklokeramickú vrstvu priamo do hrnca, bez zbytočných strát. Dôsledná technológia indukcie zaručuje perfektnú kontrolu pre každý druh varenia od rozpúšťania čokolády po expresné varenie. Indukčné varné dosky dosahujú až 90% energetickú efektívnosť (60% sklokeramické sálavé a 50% plynové dosky).


Indukčné varné dosky

Špeciálne funkcie indukčných varných dosiek

  • 6. ZMYSEL™ indukčných varných dosiek presne zaznamenáva bod varu vody v hrnci postavenom na doske. Na zistený stav upozorní vizuálnym aj akustickým signálom, od tohto okamihu začne na displeji zobrazovať dĺžku vrenia. Bod varu udrží konštantný aj po pridaní jedla do vriacej vody a varí ho presne nastavený čas. Po jeho uplynutí sa varná doska automaticky vypne. Inteligentná technológia 6. ZMYSEL™ garantuje maximálnu kontrolu varenia s úsporou až 20% energie.
  • Duálna flexibilná zóna FLEXI COOK rozširuje možnosti využívania viacerých hrncov naraz rôznych veľkostí a tvarov. „Premostením“ dvoch samostatných zón vzniká jedna veľká obdĺžniková zóna vhodná pre varenie vo viacerých hrncoch naraz alebo v oválnych misách.
  • Power Management je funkcia, ktorá umožňuje zvoliť maximálny celkový príkon dosky s ohľadom na použitý istič a tak pripojiť dosku aj na napätie 230V alebo 400V.
  • Power Booster zabezpečuje veľmi rýchly ohrev, pri maximálnom výkone v limitovanom časovom intervale (dĺžka intervalu je závislá od modelu). Po uplynutí intervalu sa výkon automaticky prestaví na najvyššiu hodnotu 9 výkonu.
  • Eco Cook je nastavenie maximálneho výkonu varnej zóny s optimálnou spotrebou energie. V porovnaní s funkciou Power Booster ušetrí až 10% energie.
  • Varné dosky Whirlpool sú vybavené dotykovým ovládaním funkcií s plynulou reguláciou výkonu varných platní, indikáciou zvyškovej teploty, časovačom vypnutia varnej zóny, indikáciou neprítomnosti hrnca, upozornia na nesprávny hrniec (nemagnetický), rozoznajú veľkosť hrnca a tomu prispôsobia ohrev.

V úsilí dokázať, že varenie je potešenie a rozhodne nie drina, predstavujeme novú éru plynových varných dosiek iXelium™, prvú varnú dosku z nehrdzavejúcej ocele, ktorá ani pri každodennom používaní nezostarne. iXelium™ je inovačná nehrdzavejúca oceľ, ktorá vďaka využitiu nanotechnológií pôsobí ako bariéra proti chemickým a mechanickým činiteľom, pričom si nadlho zachováva kvalitu a prirodzený kovový lesk. Ľahko sa čistí, pretože zvyšky jedál na povrch nepriľnú, stačí ho len utrieť vlhkou utierkou a má znova dokonalý vzhľad. Na nerezový povrch iXelium™ platí až 10-ročná záruka.

Varné dosky DOMINO Tento flexibilný rad varných dosiek pozostáva z materiálov a rozmerov, ktoré možno vzájomne kombinovať. Sklenený povrch tradičnej sklokeramickej dosky s ovládacími gombíkmi je použitý aj na plynovej doske, dotykovým ovládaním je vybavená indukčná doska. Dosky Domino umožňujú navrhnúť si varnú dosku tak, aby sa presne hodila do každej kuchyne.