logo JavaScript
JavaScript
Vo vašom prehliadači nie je povolený JavaScript a nemožno zobraziť túto stránku.
Zapnite prosím JavaScript v nastaveniach vášho prehliadača.

Whirlpool Corporation

100 rokov v stručnom prehľade

1911

V meste St. Joseph v štáte Michigan bola založená spoločnosť Upton Machine Corporation, vyrábajúca práčky s odstredivkou, poháňané elektromotorom. Spoločnosť Upton Machine Company na výrobu elektrických pračiek s odstredivkou zakladajú Lou a Emory Uptonovci v Benton Harbor, Michigan. Potrebný kapitál poskytuje Lowell Bassford.

1912

Upton Machine Company získava prvú objednávku a uzatvára zmluvu s divíziou Federal Electric spoločnosti Commonwealth Edison. Keď Upton nevedomky dodá prvú dodávku pračiek s chybnou prevodovkou, spoločnosť stiahne spotrebiče a bezplatne nahradí chybné diely. Tento dôkaz charakterného jednania a dôrazu na kvalitu urobí na Federal Electric taký dojem, že svoju objednávku zdvojnásobí.

1914

Spoločnosti Upton Machine Company hrozí zatvorenie fabriky v okamihu, keď Federal Electric začne vyrábať vlastné práčky ako protiváhu hroziacich nákladov, spojených s prvou svetovou vojnou. Lou, jeho brat Fred, a Emory Uptonovi si uvedomujú, že pre prežitie musia kúpiť inú spoločnosť. Vykonávajú teda svoju prvú akvizíciu. Za 20 000.- $ v nových zásobách Upton Machine Company získavajú závod, zariadenia, zásoby a dobrú vôľu spoločnosti American Tool Works. Upton Machine Company začína vyrábať vybavenia pre táborenie, žehliace zariadenia / mangle a hračkárske pištole.

1915

Maytag vyvíja viacmotorovú práčku na benzín, aby tak umožnil zákazníkom na vidieku, kde nie je zavedená elektrina, využívať technologické výhody automatických pračiek.

1916

Upton Machine Company predáva svoju prvú objednávku pračiek spoločnosti Sears, Roebuck&Co, a tak nadväzuje na dlhodobé obchodné vzťahy.

1917

Lou Upton píše za spoločnosť list manželkám zamestnancov a navrhuje im, aby si užili čas so svojimi manželmi, ktorí dostali platené voľno - čo je vec v tej dobe absolútne neslýchaná. Tento silný zmysel pre spoločné súžitie a zodpovednosť zostáva stredobodom zásadných hodnôt a cesty, ktorou spoločnosť Whirlpool nastúpila.

1918

Vzniká obchodný názov KitchenAid®. Spoločnosť Hobart Manufacturing Company registruje tento názov v roku 1920.

1919

Gottlob Bauknecht v nemeckom meste Taillfingen otvára malú elektrikársku dielňu. V roku 1933 zakladá svoj prvý závod. V roku 1924 Gottlob Bauknecht otvára svoju prvú predajnú kanceláriu v Stuttgarte, Nemecko - a pridáva k svojej obchodnej náplni elektromotorov i úspešný motor pre šijacie stroje.
Spoločnosť Bauknecht sa v roku 1982 dostáva pod vedenie firmy Philips.

1921

100 rokov v stručnom prehľade Firma Sears poskytuje pôžičku Upton Machine Company 87 500 USD na rozšírenie závodu, a tak umožňuje spoločnosti vyrábať viac práčok. V období po prvej svetovej vojne je americká ekonomika rozvrátená. Predaj pračiek Sears poklesol o 65 % a firma Sears je nútená rušiť zvyšné objednávky. Upton Machine Company čelí kríze, ale nie je schopná splácať pôžičku. Avšak unikátne vzťahy medzi oboma spoločnosťami vedú k uzatvoreniu vzájomne výhodnej dohody. Sears súhlasí a anulovaním pôžičky výmenou za akciový podiel v spoločnosti Upton Machine Company.

1936

Výrobky spoločnosti The Nineteen Hundred Corporation sa dostávajú na svetový trh po založení spoločnosti Sears International - práčky značky Kenmore sú dodávané do Anglicka, Švédska a zóny Panamského prieplavu. Súčasne sa vtedajší partneri spoločnosti Nineteen Hundred Corporation dohodli so spoločnosťou American Steel Export Company so sídlom v New Yorku, že budú distribuovať rad Kenmore prostredníctvom zahraničných distribútorov v Európe a Ázii. Vývoz bol prerušený v rokoch 1940 - 1947 v súvislosti s druhou svetovou vojnou.
George Foerstner zo spoločnosti Amana sponzoruje súťaže, ktoré ponúkajú podielové listy a iné „finančné nástroje“ ako ceny (a stáva sa tak priekopníkom v propagovaní finančnej gramotnosti, podielu na zisku a vo vývoji predchodca modelu 401(k)).

1938

Whirlpool Corporation (predtým the Nineteen Hundred Corporation) vyvíja prvú práčku s motorom pre pohon odstreďovania bielizne, čo predstavuje počiatok novej éry pre úspory času a zvýšenia pohodlia.
Bauknecht predstavuje prístroj na spracovanie potravín Allfix, je to po prvý krát, kedy je na trh uvádzaný malý kuchynský spotrebič.

1941

The Nineteen Hundred Company, Bauknecht a Maytag zavádzajú viaczmennú prevádzku, aby podporili výrobné úsilie počas druhej svetovej vojny až do jej konca - a získavajú nové kompetencie. Maytag zdokonaľuje konštrukcie a vyrába komponenty pre vojenské lietadlá. Pretože sú muži vo vojne, dochádza k posunu na trhu práce a k strojom sa do výroby postavia ženy. Vojna podporuje väčšiu súdržnosť a priateľstvo.

1943

Guido Borghi so svojimi tromi synmi zakladá spoločnosť so značkou Ignis v talianskom meste Comerio. Ignis v roku 1972 prechádza pod vedenie spoločnosti Philips a potom v roku 1989 pod vedenie Whirlpool Corporation.

1947

100 rokov v stručnom prehľade Companhia Distribuidora Geral Brasmotor vstupuje na trh bielej techniky pre domácnosť ako dovozca chladničiek značiek Kelvinator, Norge, Alaska a White Star. Brazílski opravári automobilov, Guilherme Holderegger a Rudolf Stutzer, pracujú v malej dielni v Brusque, Brazília, pokiaľ ich Consul Carlos Renaux nepožiada, aby opravili jeho novú petrolejovú chladničku. Mechanici doposiaľ podobné zariadenie nikdy nevideli. Aby zistili, ako funguje, demontovali celý spotrebič a znovu ho kus po kuse zložili dohromady. V roku 1950 bola uvedená na trh značka Consul® .
Sears uvádza na trh prvú automatickú práčku spoločnosti Nineteen Hundred Corporation, ktorú nazvali „Jeep“.
Amana (predtým spoločnosť Raytheon Company) vyvíja prvú mikrovlnnú rúru. Po vyhlásení súťaže pre zamestnancov, zameranej na názov spúotrebiča, je prvá mikrovlnná rúra i celá rada pomenovaná "Radarange". Prvé mikrovlnné rúry, umiestnené v skriniach veľkosti chladničiek, stáli 2 000$ až 3 000 $ a spoločnosť Raytheon ich predávala predovšetkým pre komerčný trh.

1948

Spoločnosť Nineteen Hundred Corporation (Whirlpool Corporation) úspešne uvádza na trh prvú automatickú práčku značky Whirlpool® a dochádza k zmene spoločnosti, výrobca s jedným hlavným obchodným odberateľom (Sears), na spoločnosť, ktorá uvádza na trh spotrebiče pod svojou vlastnou značkou. Dvojitý distribučný kanál - jeden kanál s výrobkami pre spoločnosť Sears a druhý pre spoločnosť Nineteen Hundred Corporation pod značkou Whirlpool® - predstavuje dvojitú výrobu a distribúciu, čo je zásadná zmena pre budúci rast.

1949

Spoločnosť Nineteen Hundred Corporation rozbieha kampaň, ktoraj cieľom je získať národné povedomie o značke Whirlpool® a rozšíriť distribúciu.
Lou Upton odstupuje ako šéf spoločnosti Nineteen Hundred Corporation a menuje svojim nástupcom Elishu "Bud" Graye. Gray je považovaný za logickú voľbu vďaka svojim hodnotám k Stredozápadu a mimoriadnym obchodným víziám.
Amana uvádza na trh prvú „americkú „ (side-by-side) chladničku pre domácnosť.

1950

Firma Nineteen Hundred Corporation mení názov na Whirlpool Corporation. Spoločnosť ponúka rad domácich spotrebičov a výrobník ľadu, výrobu automatických práčok rozširuje o sušičky bielizne.
Pretože Giovanni Borghi chce investovať do priemyselného rozvoja remeselníckych obcí vo Varese, Taliansko, kupuje továreň s 200 zamestnancami na výrobu nielen sporákov a varných dosiek, ale aj na výrobu spotrebičov, ktoré v Taliansku predtým neboli známe: chladničiek. Pracovníci továrne Ignis vyrábajú spotrebiče pre tretie firmy, ako je Fiat, Atlantic, Philco, Emerson a Philips. Borghi buduje bazén pri jazere a rekreační zónu v Comeriu, aby tak podporil vyváženosť pracovného a rodinného života svojich zamestnancov, stavia domčeky pre jednu a dve rodiny (Borghiho dedinky) a v Cassinette športové centrum a zdravotné stredisko. Borghi propaguje značku Ignis® sponzorovaním podnikových športových aktivít.
V Joiinville, Brazília, zakladá Rudolf Stutzer a Wittich Freitag spoločnosť Industria de Refrigeracao Consul. V prvom roku spoločnosť vyrába 22 petrolejových chladničiek pod značkou Consul®.

1952

Whirlpool Corporation získava firmu Clyde Porcelain Steel Company v Clyde, Ohio. Celý závod je prestavaný na výrobu umývačiek riadu.
Whirlpool Foundation udeľuje prvé vysokoškolské štipendiá synom a dcéram zamestnancov Whirlpool Corporation.
Spoločnost Raytheon Company uzatvára licenčnú zmluvu so spoločnosťou Tappan Stove Company, zameranou na distribúciu a predaj mikrovlnnej rúry Radarange. V roku 1955 uviedla spoločnosť Tappan na trh prvú mikrovlnnú rúru pre domácnosť, ktorá je kompaktnejšia, ale má menej výkonný systém mikrovĺn. V roku 1965 dochádza k akvizícii spoločnosti Amana spoločnosťou Raytheon Company a produktový rad Radarange Amana nachádza svoje pevné miesto na trhu spotrebičov pre domácnosť.

1954

Companhia Distribuidora Geral Brasmotor mení názov spoločnosti na Companhia Industrial e Comercial Brasmotor. Premenovaná spoločnosť začína s oprášeným obchodným modelom a vyvíja a vyrába vlastný rad spotrebičov pre domácnosť. Názov, zvolený pre nový rad je Brastemp®: Bras ako „Brazílie“ a Temp ako „teplota“.

100 rokov v stručnom prehľade Amana patentuje první chladničku s automatickým rozmrazováním.

1956

Distribútorom je predstavený prvý kompletný rad spotrebičov pre domácnosť značky RCA-Whirlpool®. Tento rad zahŕňa 12 typov spotrebičov, ktoré sú k dispozícii v 150 modeloch. Consul uvádza na trh svoju prvú elektrickú chladničku s využitím nového kompresného systému.

100 rokov v stručnom prehľade Whirlpool Corporation uzatvára partnerské vzťahy s brazílskym výrobcom spotrebičov spoločnosťou Companhia Industrial e Comercial Brasmotor (materská firma Multibrás S.A. Electrodomésticos, o predstavuje prvé samostatné prenikanie spoločnosti Whirlpool Corporation na zahraničné trhy.
Marketingové a strategické ciele Elishy „Bud“ Graye kulminujú uvedením na trh kuchyne Miracle RCA-Whirlpool®, čo je vysoko imaginárne, futuristické komplexné riešenie, zamerané na spotrebiteľa a určené pre ultramoderný domov. Inovatívne kuchyne ťažia z najnovšieho vývoja v oblasti komunikácie a dopravy a sú v 60. rokoch predstavované v USA, Taliansku, Nemecku, Poľsku a Rusku.
Whirlpool fúzuje so spoločnosťou Birtman Electronic Company v Chicagu a k svojmu výrobnému radu pridáva vysávače.

1957

Whirlpool Corporation investuje do Brasmotor S.A. s cieľom získať podiel na brazílskom trhu so spotrebičmi.

1960

Whirlpool Corporation získava kontrakt s NASA na vyprojektovaní a postavení prvej americkej experimentálnej „vesmírnej kuchyne“; spoločnosť vyvíja nové systémy na prípravu jedla, skladovania odpadov a systémy hygieny, ktoré boli použité pri vesmírnych misiách lodí Gemini, Apollo a Skylab.

1966

Názov značky RCA-Whirlpool® sa mení na Whirlpool®; značka Whirlpool® sa stáva „vlajkovou loďou“ medzi značkami spoločnosti.
Whirlpool Corporation získava závod na výrobu chladničiek Norge ve Fort Smith, Arkansas, a rozširuje svoje priestory na výrobu chladiacich produktov značky Whirlpool® o viac ako 1 milión štvorcových stôp.
Whirlpool Corporation získava majoritný balík akcií v spoločností Warwick Electronics, Inc. (a hlavný dodávateľ televízorov pre Sears), čim vzniká nový hráč v oblasti spotrebnej elektroniky. Akvizícia spoločnosti Warwick zahŕňa i spoločnosť Thomas Organ Company, čo je dcérska spoločnosť, ktorú Warwick Electronics, Inc. vlastní zo 100% (V roku 1976 Whirlpool tento trh opúšťa).

1967

100 rokov v stručnom prehľade Po prvý krát v histórii spoločnosti Whirlpool Corporation sa prekračuje medzník v tržbách 1 miliarda $.
Rast konzumnej spoločnosti vytvára tlak na zvýšenú kvalitu spotrebičov a ich servis, takže spoločnosť zavádza 24-hodinovú Cool Line, linku zákazníckeho servisu. Je to prvá bezplatná služba poskytujúca pomoc v USA.


100 rokov v stručnom prehľade Raytheon/Amana uvádza na trh prvú 100-voltovou mikrovlnnú rúru, ktorá je menšia, bezpečnejšia a spoľahlivejšia než predchádzajúce modely. Trh sa rozširuje o nové možnosti varenia, ktoré je jednoduchšie a pod značkou Amana® sa Amana® Radarange® stáva dominantným hráčom v oblasti mikrovlnných rúr pre domácnosť.


Spoľahlivosť spotrebičov Maytag® je prezentovaná zavedením "Ol' Lonely," známejší tiež ako Maytag Repairman (Opravár Maytag - znudený opravár, ktorý nemá čo na práci.
Táto postava je jednou z najtypickejších reklamných postáv v histórii spotrebného tovaru.


1969

Whirlpool Corporation získava 33% podiel v spoločnosti John Inglis Co. Ltd., čo je jeden z hlavných obchodníkov a výrobcov domácich spotrebičov, ktorý umožnil spoločnosti uchytiť sa na kanadskom trhu. V roku 1971 sa podiel Whirlpool Corporation zvýšil na 43%. Whirlpool Corporation získava 100% podiel v roku 1989.
Elisha "Bud" Gray píše v roku 1969 akcionáronm „List o udržateľnosti“, v ktorom vyslovuje nevyhnutnosť spoločnosti zapojiť sa do sociálnej sféry, vrátane znižovania dopadov ľudskej činnosti na životné prostredie. Gray taktiež definuje nový model obchodnej činnosti, zameraný na udržateľnosť.
Whirlpool Corporation uvádza na trh drvič odpadkov pre domácnosť, nový domáci spotrebič na trhu po 30 rokoch.

1971

John Platts, pracovník Whirlpool Corporation, ktorý začal svoju kariéru v spoločnosti pred 30 rokmi ako radový zamestnanec, nasleduje Elishu "Bud" Graye a stáva sa generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva.

Úplný posun v technológii - Whirlpool Corporation ukončuje výrobu všetkých pračiek s odstredivkou v prospech populárnych automatických pračiek (Maytag končí výrobu 1983).
Consul otvára závod II, čo je krok k rozšíreniu exportu do iných latinskoamerických krajín, do Afriky a na Stredného Východu.
Consul taktiež uvádza na trh svoju prvú klimatizačnú jednotku a zakladá Embraco-Empresa Brasileira de Compressores S.S. Účelom tohto nového projektu bola výroba kompresorov chladničiek, aby sa tak spoločnosť stala nezávislou na dovozových dieloch.

1976

Za účasti Whirlpool Corporation získava spoločnosť Brasmotor S.A. Household Appliances značku Consul® a následne i Embraco. ®.
Divízia v St. Paul dokončuje Cottage Grove Plant na predmestí mesta St. Paul, Minnesota. Je začatá výroba a montáž zariadení na údržbu podláh.
V dôsledku cenovej konkurencie japonských konkurentov predáva Whirlpool Corporation 57% majoritný balík akcií v spoločnosti Warwick Electronics (hlavný dodávateľ televízorov pre Sears, Roebuck&Co.) spoločnosti Sanyo Electronic Co., Ltd., v Osace, Japonsko, a sťahuje sa zo sektoru televízorov. Akcionári spoločnosti Warwick schvaľujú zmenu názvu spoločnosti - z Warwick Electronics, Inc. na Thomas International Corporation; k zmene došlo de facto až v roku 1977. Whirlpool Corporation si ponecháva 57% podiel v spoločnosti Thomas International, ktorá pokračuje vo svojej obchodnej činnosti, výrobe elektronických dielov. Elektronické technológie sú oporou pre spotrebiče spoločnosti pre nadchádzajúce roky.

1977

Whirlpool Corporation prekračuje ročné príjmy vo výške 2 miliardy USD.
Whirlpool Corporation znovu vstupuje na trh mikrovlnných rúr a predstavuje štyri modely značky Whirlpool. Spoločnosť uvádzala na trh mikrovlnné rúry krátku dobu na konci 50-tych rokov, ale stiahla sa, keď bolo zrejmé, že trh ešte nie je pripravený používať túto koncepciu varenia.

1982

100 rokov v stručnom prehľade John Platts odstupuje ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva a novým generálnym riaditeľom a predsedom sa stáva Jack Sparks, ktorý uvádza päťročný plán kapitálových výdavkov s cieľom zvýšenia produktivity a naplňovania potrieb priemyslu. Herbert K. Anspach je prezidentom až do roku 1983, kedy Sparks preberá i túto funkciu - do roku 1987.
Bauknecht je začlenený do Philips Group.

1984

Je založená Whirlpool Trading Company, Inc. s cieľom konsolidácie medzinárodných aktivít. Whirlpool Trading Company je signálom rastúcej globálnej vízie spoločnosti.
Appliance Buyers Credit Corporation (ABCC), finančná dcérska spoločnosť, sa premenováva na Whirlpool Acceptance Corporation.
Divízia spoločnostii Whirlpool Corporation v St. Paul, Minnesota, sa zatvára a výroba mrazničiek a výrobníkov ľadu pre domácnosť sa presúva do Evansville, Indiana.
Značka Brastemp® oslavuje vyrobených 100 miliónov kusov spotrebičov.
Supermatic S.A de C.V (SUSPA), Mexiko - závod začína výrobu chladničiek.

1985

Whirlpool Corporation kupuje spoločnosť MasterCraft Industries, Inc., výrobcu kuchynských liniek v Denvere, Colorado, spoločnosť vstupuje do sektoru nábytku.
Whirlpool Corporation uvádza na trh nový rad vysávačov značky Whirlpool®.

1986

Whirlpool Corporation kupuje firmu KitchenAid®.
Whirlpool Corporation oslavuje svoje 75. výročie. Čistý obrat spoločnosti dosahuje 4 miliardy USD. Predajné divízie vypočítali, že každý deň roku 1986 si asi 29 000 ľudí kúpilo jeden alebo niekoľko spotrebičov, vyrábaných Whirlpool Corporation.
Whirlpool Corporation kupuje kultovnú značku KitchenAid® v snahe rozšíriť portfólio značiek spoločnosti a vyhovieť tak širšiemu segmentu zákazníckych potrieb a prianí. KitchenAid® bola obchodnou jednotkou spoločnosti Dart&Kraft, ktorá získala pôvodní materskú spoločnosť KitchenAid, Hobart Corporation, v roku 1981.

1988

100 rokov v stručnom prehľade Pretože spoločnosť čelí „totálnej vojne“ zo strany domácej i celosvetovej konkurencie, Dave Whitwam prednáša svoju prorocký a inšpirujúci prejav „Dráči sú tu“ a pripravuje tak priestor pre prechod do fázy zásadnej globalizácie.
Whirlpool Corporation vstupuje na mexický trh spotrebičov formou spoločného podniku so spoločnosťou Vitro, S.A. z Monterrey; spoločný podnik vyrába a uvádza na mexický trh i na zahraničné trhy bielu techniku (veľké domáce spotrebiče). Vzniká Vitromatic S.A. de C.V.
Whirlpool získava značku Roper®, ktorú bude využívať pre uvádzanie kompletného radu domácich spotrebičov, orientovaných na hodnoty.

1989

Whirlpool Corporation získava výrobný závod so sídlom v St. Charles, Illinois - St. Charles Manufacturing (vrátane akvizície MasterCraft v roku 1985), čím sa Whirlpool Corporation stáva ústrednou spoločnosťou v sektore výroby kuchynských liniek.
Whirlpool Corporation a N.V. Philips z Holandsko zakladajú spoločný podnik, Whirlpool Europe B.V., ktorý sa stáva pre spoločnosť oporou pri prenikaní na európsky trh (ako v oblasti výroby, tak aj predaja).
Vďaka majoritnému balíku akcií v sektore spotrebičov spoločnosti Philips v Európe získava Whirlpool Corporation výhradné vlastníctvo spoločnosti Inglis Limited v Kanade. Tento krok prináša nové značky do portfólia (Inglis®, Ignis®, Bauknecht®, Philips®).

1990

Whirlpool Corporation dosahuje čistý obrat vo výške 6,6 miliárd USD.
V snahe významne sa zapísať v európskom regióne a dosiahnuť podiel na trhu, Whirlpool Corporation zahajuje strategický útok na trh domácich spotrebičov v Európe pod dvoma značkami Philips® a Whirlpool®.

1991

Whirlpool Corporation vyhlasuje celosvetovo svoj Worldwide Excellence System, komplexný program riadenia akosti, zameraný na prekračovanie očakávania zákazníkov.
V roku 1991 Whirlpool Corporation získava 100% vlastníctvo Whirlpool Europe B.V. Táto akvizícia pomáha spoločnosti expandovať na európske, ázijské a africké trhy.
Uzatvára sa závod v Port Credit, Ontario. Výroba kombinovaných chladničiek s mrazničkami (top-mount a bottom-mount) je konsolidovaná v Evansville, Indiana; výroba amerických chladničiek (side-by-side) - vo Fort Smith, Arkansas.

1992

Spoločnosti Whirlpool Europe a Tratramat Poprad na Slovensku vytvárajú spoločný európsky podnik na výrobu automatických práčok. Po získaní úplného vlastníctva sa spoločnosť mení na Whirlpool Slovakia. Výrobný závod ročne vyrobí takmer 2 milióny zhora a spredu plnených práčok a stáva sa najväčším výrobným závodom na výrobu práčok v Európe.

1993

V Poľsku a Českej republike vznikajú dcérske spoločnosti.
Whirlpool Corporation sa prihlasuje do súťaže, sponzorovanej konsorciom elektrických prístrojov, ktoré prijalo program maximálne efektívnej chladničky (Super Efficient Refrigerator Program/ SERP). Whirlpool Corporation víťazí a vyhráva cenu SERP v hodnote 30 miliónov USD. Spoločnosť vyvíja chladničku bez chlor-fluor-uhlovodíkov (CFC), ktorá prekračuje federálne normy účinnosti minimálne o 25%. Ponuky zo SERP tvoria základ pre moderné zľavy na dani a vládnu ponuku pre nákup vysokoúčinných spotrebičov.
Inglis Ltd. sa stáva popredným výrobcom domácich spotrebičov v Kanade.

1994

Whirlpool Asia a Taiwanská firma, Teco Electric&Machinery Co. Ltd., tvori spoločnosť Great Teco Whirlpool Co. Ltd., ktorá uvádza na trh a distribuuje domáce spotrebiče na Taiwane Partnerstvo je základom pre založenie ďalších ázijských spoločných podnikov.
Whirlpool Corporation zakladá pobočku v Hongkongu s cieľom preniknúť na čínsky trh.
Whirlpool® sa stáva v Európe značkou pre voľne stojace spotrebiče.
Skupina firiem Brasmotor sa premenováva na Mutibras S.A. Electrodomasticos.
V roku 1994 Whirlpool Europe B.V. preberá kontrolný podiel nad spoločným podnikom Whirlpool-Tatramat. Partnerstvo Whirlpool Europe so slovenským výrobcom pračiek je signálom snahy spoločnosti o vstup na rozvíjajúce sa trhy v Strednej a Východnej Európe.

1995

V Tokiu je otvorená výkonná kancelária, aby bola nápomocná rýchlemu rastu v Ázii a riadila strategický rozvoj v regióne.
Whirlpool Corporation získava majoritné vlastníctvo v spoločnosti TVS Whirlpool Limited v Indii.
Whirlpool Corporation získava kontrolní podiel v spoločnosti Kelvinator of India Ltd., čo je jeden z najväčších indických výrobcov a obchodníkov s chladničkami, objem výroby 65 miliónov USD - stáva sa spoločnosťou Whirlpool India.
Vzniká spoločný podnik medzi Embraco a Beijing Snowflake, zameraný na výrobu kompresorov do chladničiek. Whirlpool Corporation preberá kontrolu nad spoločnosťou Beijing Whirlpool Snowflake Electric Appliance Group Co. Ltd.
Whirlpool otvára závod Shunde Microwave Plant v Číne – prostredníctvom spoločného podniku Guang Dong-Whirlpool Electrical Appliances Co., Ltd. Shunde sa stáva kľúčovým výrobným závodom pre mikrovlnné rúry značky Whirlpool® - vyrába kombinované mikrovlnné rúry a odsávače pár pre trh USA a pre zvyšok sveta štandardné voľne stojace mikrovlnné rúry.
TVS Whirlpool Ltd. sa premenováva na Washing Machines Ltd. (WWML).
Je dokončená výstavba nového závodu v Greenville, Ohio, určeného na výrobu malých spotrebičov značky KitchenAid®.
Whirlpool Europe otvára obchodné zastúpenie v Rusku.
Whirlpool Corporation získava kontrolný podiel v spoločnosti Whirlpool Narcissus (Šanghaj, Čína) Co. Ltd., podnik na výrobu pračiek.
Whirlpool Corporation získava majoritné vlastníctvo v spoločnosti SMC Microwave Products Co. Ltd. V roku 1994je založená Whirlpool SMC Microwave, spoločný podnik medzi Whirlpool Corporation a SMC Microwave Products Co., Ltd. - existujúci spoločný podnik medzi Shell Electric Manufacturing (Holdings) Company, Ltd. a Shunde County Beijiao Economic Development Company, so sídlom v Shunde Guangdong, Čína. Táto transakcia stavia Whirlpool Corporation medzi päť najväčších výrobcov mikrovlnných rúr vo svete.
Vzniká Whirlpool Raybo Air-Conditioner Industrial Co. Ltd., spoločný podnik na výrobu klimatizácií, so spoločnosťou Whirlpool Corporation, ktorá drží majoritný balík akcií.

1996

Whirlpool Corporation zahajuje výrobu malých spotrebičov pod značkou KitchenAid® v novom závode v Greenville, Ohio.
Sídlo ústredia Whirlpool Asia je presídlené zo Singapuru do Hongkongu.
Whirlpool Europe získava obchodnú divíziu bielej techniky spoločnosti Gentrade v Južnej Afrike. Táto akvizícia predstavuje pre Whirlpool Corporation predajnú a výrobnú základňu pre Južnú Afriku a pre novo vznikajúce trhy na tomto kontinente.
Whirlpool Corporation je menovaná zakladajúcim členom Business Environment Leadership Council, čo je poradná skupina pre Pew Center on Global Climate Change (centrum pre globálnu zmenu klimatických podmienok).
Whirlpool Corporation umožňuje rozvoj spotrebičov z programu Green Lights Program, predchodca programu ENERGY STAR®, americkej agentúry na ochranu životného prostredia.
Whirlpool Europe otvára obchodné pobočky v Rumunsku a Bulharsku.

1997

S výrobou v 13 štátoch a s počtom 61 370 zamestnancov dosahuje Whirlpool Corporation čistý obrat 8,6 miliárd USD.
Whirlpool Corporation dokončuje nákup kontrolného podielu v Brasmotor S.A., ktorý je partnerom v Brazílii a v Latinskej Amerike už 40 rokov. Brasmotor je holdingová spoločnosť, ktorá kontroluje Multibrâs S.A. Electrodomésticos a Embraco. Whirlpool Corporation získava kontrolný balík akcií v spoločnosti Embraco.
Spoločnosť Transamerica získava sektor finančných služieb, zásob, finančného zákazníckeho servisu a ďalších aktív spoločnosti Whirlpool Financial Corporation. Whirlpool Corporation následne vstupuje do strategického partnerstva a umožňuje spoločnosti Transamerica, aby poskytovala služby zákazníkom Whirlpool a prenechala spoločnosti riadenia investícií pre dosiahnutie vyššej hodnoty z dlhodobého horizontu.
Whirlpool Corporation kladie základný kameň pre nové veľké rozšírenie svojho Technologického centra v St. Joseph, Michigan.

1998

Spoločnosť spolupracuje s europskými orgánmi pri koncipovaní smernice WEEE (Smernica o odpadoch z elektrického a elektronického zariadenia), ktoré vyžaduje recykláciu spotrebičov v súlade s európskymi a národnými požiadavkami.
Whirlpool Corporation je vybranou spoločnosťou Sears, Roebuck&Co., aby vyrábala produktový rad Kenmore. Toto je prvá príležitosť spoločnosti vyrábať voľne stojace spotrebiče pre značku Kenmore® v divízii Tulsa.
Whirlpool Corporation sa oficiálne zaväzuje, že poskytne čas a zdroje na podporu Boys&Girls Clubs (kluby pre mládež) v Benton Harbor, Michigan.
Značka Whirlpool uvádza na trh práčku v rámci programu úspory zdrojov (Resource Saver®); je to prvá práčka v tomto odvetví s plnením zhora, zameraná na úsporu energie a vody. Spotrebič získava kvalifikáciu ENERGY STAR® a pečať Good Housekeeping.

1999

Výrobné výsledky Whirlpool Corporation dosahujú rekordnú úroveň a celkové príjmy prekračujú 10,5 miliárd USD.
Whirlpool Corporation uzatvára vzťah s organizáciou Habitat for Humanity a súhlasí, že daruje výrobky a chladničku, kvalifikovanou ENERGY STAR®, do každého domu Habitat, postaveného v Severnej Amerike.
Whirlpool Corporation uvádza na trh prvý kompletný rad spotrebičov pre domácnosť, kvalifikovaných ako ENERGY STAR®, pod značkou Whirlpool®.

2000

Whirlpool prináša radu nových návrhov do sveta dizajnu:
2000 - Mikrovlnná rúra – nové hranice modernej mikrovlnnej rúry’ bola predstavená na trienále v Miláne a v parížskom Louvri;
2002 - dizajnérsky návrh ukazuje na budúcnosť sveta prania
2004 - vizionársky dizajnový projekt zameraný na budúcnosť rozvrhnutia kuchyne a používaných spotrebičov.

2001

100 rokov v stručnom prehľade Organizácia Habitat for Humanity International, globálna nezisková organizácia špecializujúca sa na boj s bývaním chudobných ľudí, oceňuje spoločnosť Whirlpool Corporation za jej snahu v roli najväčšieho firemného sponzora projektu „Viac než domy: Kompletná obnova našich komunít“.
Whirlpool Corporation oslavuje svoje 90. Výročie.. Čistý obrat spoločnosti prekračuje 10,3 miliardy USD. Inglis Ltd. sa premenováva na Whirlpool Canada. Whirlpool pokračuje v predaji spotrebičov pod značkou Inglis® .
Spoločnlosť Maytag Corporation získava spoločnosť Amana a pripája ju ku svojej divízii bielej techniky.
Vitalizačný systém pre odevy - Personal Valet® - Whirlpool vyvinul novú kategóriu spotrebičov, po prvý krát za 30 rokov v odvetví spotrebičov pre domácnosť. Personal Valet využíva technológiu pary k odstráneniu záhybov, pokrčených miest a nepríjemných pachov behom 30 minút – v ponuke je skladateľný a prenosný spotrebič Pret-a-Porté.
Značka KitchenAid® spoločnosti Whirlpool Corporation uzatvára partnerstvo so Susan G. Komen a pripravuje kampaň Cook for the Cure na podporu jej boja proti rakovine prsníka.

2002

Whirlpool dokončuje prevzatie Polar, S.A., popredného poľského výrobcu domácich spotrebičov a poprednej poľskej značky v tomto obore.
Whirlpool Corporation získava úplné vlastníctvo v spoločnosti Vitromatic, ktorá sa stáva spoločnosťou Whirlpool Mexico.
Za podpory nadácie Whirlpool Foundation a miestnych dobrovoľníkov štartuje Whirlpool Latin America sociálny program Instituto Consulado da Mulher, zameraný na investície do ľudí i celých komunít. Instituto Consulado da Mulher vyučuje podnikateľským schopnostiam a otvára možnosti a príležitosti pre uplatnenie žien bez vzdelania s nízkymi príjmami.

2003

Whirlpool Corporation sa stáva prvým svetovým výrobcom spotrebičov, ktorý si vytýčil za cieľ globálne znižovanie skleníkových plynov. Spoločnosť si vzala za základ úroveň z roku 1998 a jej cieľom je zníženie emisie o 3 % do roku 2008.
Whirlpool Europe upevňuje svoju obchodnú dohodu so spoločnosťou IKEA, a poskytuje výhradné riešenie kompletných produktových radov pre tohto celosvetového maloobchodníka. rozšírenie príležitosti distribúcie vyžaduje navýšení výroby vo všetkých výrobných závodoch Whirlpool Corporation.

2004

Spoločnosť Whirlpool Europe sa stáva hlavným sponzorom Európskeho turnaja Ženskej tenisovej asociácie (WTA). Firma ďalej oznamuje pokračovanie svojej spolupráce s organizáciou Habitat for Humanity v Európe, a vytvára unikátne trojstranné partnerstvo, keď Amélia Mauresmová reprezentuje asociáciu WTA ako oficiálna veľvyslankyňa organizácie Habitat for Humanity v Európe.

2005

Whirlpool Europe otvára nový závod na výrobu domácich spotrebičov v rámci svojho výrobného areálu v poľskej Wroclawi. V závode sa budú vyrábať vstavané varné dosky určené pre export na všetky európske trhy. Na rovnakom mieste sa v ďalších závodoch vyrábajú umývačky riadu, chladničky, ďalej je tu centrum technologického vývoja a výroby prototypov a areál chemického spracovania odpadových vôd.
Whirlpool Corporation prekračuje 14 miliárd USD v čistom obrate.
Whirlpool Corporation presúva svoje ázijské regionálne ústredie a technologické centrum do Šanghaja v Číne.
Fúzia Embraco a Multibrâs s Whirlpool Corporation ako Whirlpool S.A.
Značka Amana® uvádza na trh prvú chladničku v štýle „French Door“ s nápojovým automatom a dávkovačom ľadu, kde je možné dávkovať ľad a vodu z dverí spotrebiča.
Whirlpool Corporation pokračuje v získavaní ocenení po celom svete a je časopisom BusinessWeek zarazená medzi 100 najviac inovatívnych spoločností na svete.
Whirlpool Corporation sľubuje, že do roku 2011 bude podporovať „každý dom v rámci Habitat for Humanity, kdekoľvek, s kýmkoľvek“, a to darovaním svojich spotrebičov, finančnej hotovosti alebo sponzorovaním výstavby domov. Do roku 2009 spoločnosť venuje viac ako 73 000 spotrebičov pre domy Habitat.

2006

Whirlpool Corporation získal Maytag Corporation, čím potvrdil pozíciu svetového lídra na trhu s bielou technikou. Kúpou spoločnosti Maytag získala spoločnost Whirlpool Corp. značky Maytag®, Jenn-Air® a Amana®, ktoré dopĺňajú portfólio už skôr získaných značiek KitchenAid®, Whirlpool® a Roper®, za účelom získania cieleného širokého spektra zákazníkov. Spoločnosť zamestnáva viac než 80 000 zamestnancov vo viac ako 60 výrobných závodoch a vývojových centrách vo svete. Whirlpool Corporation je teraz najväčším výrobcom spotrebičov pre domácnosť na svete.
Pre posilnenie vzťahov s organizáciou Habitat for Humanity Whirlpool Corporation predstavuje program Whirlpool Building Blocks (Whirlpool stavia obytné bloky), ktorý má posilniť informovanosť a pomôcť odstrániť podpriemerné bývanie v USA. V roku 2006 tento program spojuje 100 miestnych obyvateľov so 100 zamestnancami Whirlpool z 100 rôznych pobočiek Habitat for Humanity.
200 dobrovoľníkov postaví za jeden víkend 10 domov. V roku 2007 je postavených v blízkosti Phoenixe, Arizona, 9 domov; v roku 2008 je ďalších 9 domov dokončených v Dallase, Texas; a v roku 2009 sa ďalších deväť domov stavia v Atlante, Georgia.

2007

Whirlpool Foundation a nadácia Maytag Foundations darujú viac ako 9,2 milióny USD miestnym organizáciám po celom svete.

2008

100 rokov v stručnom prehľade Jeff Fettig, Chairman & CEO je v čele spoločnosti v období náročnej celosvetovej finančnej krízy a prijíma strategické rozhodnutia, ktoré v samej podstate činia spoločnosť ešte silnejšou než kedykoľvek predtým.

2009

Whirlpool Corporation dosahuje čistý obrat vo výške 17,1 miliardy USD a zamestnáva viac ako 70 000 pracovníkov.
Whirlpool China/Čína vstupuje do spoločného podniku 50:50 so spoločnosťou Hisense Kelon Electrical Holdings Company Ltd., ktorej cieľom je dodávať nové a inovatívne spotrebiče svetovej úrovne. Výrobný závod Hisense-Whirlpool spúšťa výrobu odhadovaných 2 miliónov pračiek s predným a horným plnením ročne a 1 milión viacdverových chladničiek ročne pod značkami Whirlpool®, Hisense® a Rongsheng®. Toto partnerstvo rozširuje priemyselné a konkurencieschopné komerčné prenikanie spoločnosti Whirlpool Corporation v Číne.

2010

Whirlpool Corporation ohlasuje plány pre investovanie 85 miliónov USD do vybudovania ústredného areálu v Benton Harbor, Michigan. Spoločnosť zostáva verná svojim sto rokov starým strechám, typickým pre Stredozápad.
Whirlpool Corporation oznamuje investíciu vo výške 120 miliónov USD do výstavby nového výrobného zariadenia v Clevelande, Tennessee, s certifikáciou LEED – najväčšej investície, ktorú Whirlpool Corporation urobil kdekoľvek na svet - ktorá „posilňuje náš záväzok, zameraný na konkurencieschopnosť výroby v USA.“
Whirlpool Corporation otvára World of Whirlpool (Svet Whirlpool), nové stredisko v Chicagu, Illinois, prezentujúce skúsenosti s novými výrobkami.
Whirlpool Corporation otvára svoj prvý sklad voľne stojacich spotrebičov, mimo svoj závod na výrobu mikrovlnných rúr, Shunde, Čína.
Od roku 1951. Kedy bola založená nadácia Whirlpool Foundation, boli realizované rôzne akcie, organizácie a programy, a to vďaka poskytnutým financiám vo výške 128 miliónov USD.
Maytag® sa zaväzuje poskytnúť odmenu 4,5 miliónov USD klubom Boys&Girls Clubs, ktoré majú príkladné výsledky a výkony. Formou nového partnerstva medzi Maytag a Boys&Girls Clubs of America získavajú vybrané kluby až 150 000 USD, aby mohli pokračovať v ich záslužnej práci a pozitívnom vplyve na mládež, ich rodiny a celú komunitu. Z celého sveta bolo vybraných sedem nových príjemcov tejto odmeny (Maytag Dependable Club), vrátane jedného klubu vo vojenskej zóne v Nemecku.
Whirlpool Corporation poskytuje 500 miliónov USD na rozvoj Harbor Shores, jedná sa o projekt sociálno-ekonomického rozvoja na podporu Benton Harbor a St. Joseph, Michigan. Projekt zahŕňa i golfové ihrisko „Jack Nicklaus Signature“, ktoré bude hostiť v rokoch 2012 a 2014 Senior Professional Golf Association Championships (Seniorské majstrovstvo profesionálnych golfových asociácií).
Whirlpool Europe rozširuje obchodnú činnosť v Afrike a premenováva sa na EMEA -Whirlpool pre Európu, Stredný Východ a Afriku.

2011

Spoločnosť Whirlpool Corporation oslavuje svoje 100. výročie založenia.frame-scrollup