Výpočet úspory energie s nástrojom Youreko

Šetrite náklady na energiu so spotrebičmi Whirlpool

Pomocou interaktívneho nástroja Youreko si môžete vypočítať, koľko ušetríte so spotrebičmi Whirlpool.

Úspory v hlavnej úlohe

Úspory v hlavnej úlohe

V čase, keď sú náklady na energie veľkou a neistou položkou každej domácnosti, je kľúčovou témou úspora peňazí a rozumný výber udržateľných spotrebičov, ktoré sú zároveň ohľaduplné k planéte. Možnosť vypočítať konkrétne úspory pre daný spotrebič, pre vašu domácnosť a vašu energetickú tarifu je nová funkcia, ktorá vám pomôže ľahko sa orientovať a prijímať informované rozhodnutia pri nákupe.

Čo je nástroj Youreko?

Táto inovatívna možnosť ponúka flexibilné porovnanie energetických nákladov spotrebičov pohodlne, rýchlo a prehľadne na webovej stránke whirlpool.sk priamo pre daný výrobok bez hľadania a porovnávania.

Výber je tak oveľa jednoduchší, pretože ľahko zistíte, koľko peňazí ušetríte počas predpokladanej životnosti spotrebiča. Porovnaním kombinácie predajnej ceny, predpokladanej životnosti a nákladov na prevádzku pri zadanej frekvencii sa získa konkrétna suma úspory.

Nástroj je k dispozícii pre všetky výrobky Whirlpool v kategóriách práčky, sušičky, práčky so sušičkou, umývačky riadu a kombinované chladničky s mrazničkou.

Ako funguje nástroj Youreko

- Na porovnanie a výpočet sa berú do úvahy všetky spotrebiče na trhu v danej kategórii.
- Náklady na energiu a úsporu energie sa vypočítajú za obdobie predpokladanej životnosti spotrebiča.
- Náklady na energiu vybraného výrobku sa porovnávajú s podobnými výrobkami na trhu.

Výsledky zohľadňujú tieto parametre: spotreba elektrickej energie, priemerná frekvencia používania, priemerná životnosť výrobku, priemerná tarifa a priemerný ročný nárast nákladov na elektrickú energiu.

Ako vypočítať náklady na používanie počas cyklu životnosti

Náklady na používanie spotrebiča počas jeho životnosti sa môžu líšiť v závislosti od vybranej kategórie výrobkov. Na vykonanie tohto výpočtu spoločnosť Youreko používa údaje z oficiálnych zdrojov, ako napr:

- Technický list výrobcu, z ktorého je možné určiť spotrebu elektrickej energie.
- Na výpočet priemerného životného cyklu sa používajú údaje od organizácie Energy Saving Trust.
- Údaje zverejnené Eurostatom, štatistickým úradom EÚ, uvádzajú priemernú tarifu a ročné zvýšenie taríf za elektrinu.

Príklad výpočtu úspory energie

Príklad výpočtu úspory energie

8 kg práčka Whirlpool FFD 8489 BCV EE vám počas priemernej životnosti 11 rokov pri praní 5-krát týždenne ušetrí neuveriteľných 323 EUR v porovnaní s najmenej účinnou 8 kg práčkou na trhu, vypočítané podľa priemernej tarify 0,1943 EUR/kWh.
Odporúčanie alternatívneho produktu

Odporúčanie alternatívneho produktu

Okrem výpočtu úspory odporúča kalkulačka Youreko aj iné možnosti z ponuky spoločnosti Whirlpool v danej kategórii a upozorňuje zákazníkov na modely, ktoré ponúkajú výrazne vyššiu úsporu energie, napríklad pri mierne vyššej kúpnej cene.