Udržateľnosť? Kvitnutie medzi stenami vášho domova!

Kategória: Inšpirujúce tipy - mája 2022
  • Skopírovať odkaz
Práčka s nízkou spotrebou vody
Súvisiaca technológia:
Práčka s technológiou SteamRefresh
Objavte viac

Čítanie zaberie: 3 minúty

Environmentálne povedomie, harmónia a redukcia nadbytočného. Toto sú piliere domova (a života), ktorý rešpektuje Zem a jej zdroje. Eliminácia odpadu a znižovanie zbytočnej spotreby v domácnosti aj mimo nej sú nevyhnutné kroky na podporu udržateľnosti a ochranu zdrojov planéty. Odstránenie nadbytočného zároveň pomáha nájsť ten správny priestor pre seba a svoje potreby, ako je pohodlie a domáca pohoda.

A keď je oblečenie už nosené, ale nie je potrebné poriadne ho vyprať?

Program Steam Refresh využíva iba paru (namiesto desiatok litrov vody potrebnej na bežné pranie) a trvá len 20 minút. Ako to funguje?

Práčka generuje prúd pary, ktorý preniká do vlákien, čím odstraňuje nepríjemné pachy a záhyby (6) v odevoch s výrazne zníženou spotrebou.

 

A čo vy, ste pripravení znížiť množstvo odpadu a zaviesť do svojej rutiny trvalo udržateľný komfort?

Vitajte vo svete Whirlpool. Tvoríme pre vašu pohodu

Zníženie plytvania potravinami je možné

Podľa odhadov Európskej komisie, sa každý rok vyprodukuje 88 miliónov ton potravinového odpadu, čo má veľký vplyv na emisie CO2. Môžete však bojovať proti plytvaniu potravinami a venovať pri každodenných činnostiach pozornosť kontrole etikiet na potravinách a uistiť sa, že najskôr skonzumujete výrobky, ktorých dátum spotreby je danému dňu najbližšie.
Je potrebné mať na pamäti veľa vecí a aj ten najopatrnejší človek môže byť občas rozptýlený. To je dôvod, prečo môže správna technológia doplniť dobré návyky a uľahčiť a spríjemniť vám život.
 

Fresh Box+ a 6. ZMYSEL SENSE Fresh Control: spojenci proti plytvaniu potravinami

Napríklad technológia Fresh Box+ v chladničkách Whirlpool optimalizuje skladovanie ovocia a zeleniny až na 15 dní (1). Ako? Tým, že vám umožní nastaviť úroveň vlhkosti vo vnútri priehradky podľa jej obsahu. Týmto spôsobom sa ovocie a zelenina udržia dlhšie čerstvé.

Na podporu efektívnejšieho uchovávania potravín spoločnosť Whirlpool vytvorila aj systém 6.ZMYSEL Fresh Control, ktorý automaticky zasiahne, aby obnovil ideálnu teplotu vo vnútri chladničky po náhlych zmenách (napr. otvorenie dverí a/alebo naplnenie chladničky). To pomáha dlhšie udržať optimálne prostredie na uchovanie potravín.

(1) Na základe úbytku hmotnosti a vizuálneho vzhľadu, berúc do úvahy bežné ovocie a zeleninu. Interné testovanie.

(2) Testované pri plnom zaťažení 45 minút, Bavlna, Zmiešaná bielizeň a ECO režim 40-60 cyklov s a bez WaterSave a 6th Sense | skrátená verzia: *Testované v cykle ECO 40-60 s a bez režimov WaterSave a 6th Sense.

(3) Testované s bavlnou v cykloch Eco 40-60 a Bavlna pri 40°, s a bez technológie 6.ZMYSEL, úspora závisí od použitého cyklu a typu látky. Platí len pre modely v energetickej triede A.

(4) V porovnaní s reco dávkovaním väčšiny predávaných (koncentrovaných) tekutých pracích prostriedkov.

(5) Použitie nádržky na tekutý prací prostriedok s množstvom bielizne 5 kg (normatívna náplň bavlny podľa normy IEC 60456) a koncentráciou pracieho prostriedku 4X (stredná 20<ml<35).

(6) Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od stavu tkaniny.

 

So správnou technológiou je udržateľnosť jednoduchá

Zníženie spotreby neznamená vzdať sa blahobytu: vždy však musíte čo najlepšie využiť dostupné zdroje.
My vo Whirlpool sme si vedomí toho, že úspora energie a znižovanie všetkých druhov odpadu patrí dnes medzi priority trvalo udržateľného života, rovnako ako hľadanie pohodlia a pokoja vo vašom dome. To je dôvod, prečo navrhujeme spotrebiče, ktoré využívajú pokročilé technológie na uľahčenie zelenej zmeny vo vašej domácnosti a sprevádzajú vás každodenným životom praktickým, pohodlným a efektívnym spôsobom.

Úspora vody: neoceniteľný zdroj

Pravdepodobne už máte dobrý zvyk nezdržiavať sa v sprche zbytočne dlho a vypnúť kohútik, keď si čistíte zuby alebo sa holíte. Týmto úkonom môžete ušetriť až 6 litrov vody za minútu.

Ako ďalej optimalizovať spotrebu vody v domácnosti?
Zvyknite si prať bielizeň a umývať riad s plne naplnenými zariadeniami a uprednostňujte ECO pracie programy.
Monitorujte svoje systémy a pokúste sa čo najskôr opraviť netesné kohútiky a odtoky.
Aj tu je technológia neoceniteľným pomocníkom, ktorý pomáha zjednodušiť hospodárenie s vodou v domácnostiach. Napríklad technológia Water Save v práčke Supreme Silence je navrhnutá tak, aby zaručila mimoriadnu úsporu vody: až -59 % (2) vody spotrebovanej v každom cykle (-38 litrov na pranie). Ako to funguje? Recirkulačné čerpadlo sa aktivuje vo fáze plákania: dokonalé výsledky plákania sa dosiahnu rozprašovaním vody priamo na bielizeň namiesto plnenia bubna. Týmto spôsobom je možné použiť menej vody a zabezpečiť vynikajúce výsledky plákania bez zvyškov mydla.
 

Ideálna bielizeň: žiadny odpad, maximálna sviežosť s Autodose a Steam Refresh

Whirlpool použil technológiu 6.ZMYSEL aj v práčke Supreme Silence.
Naplníte práčku a o zvyšok sa postará sofistikovaný senzorový systém. Táto technológia autonómne rozpozná množstvo bielizne a vypočíta množstvo potrebnej vody.

Výsledok? Až 45 % úspora energie a 60 % úspora vody (3) pri každom praní vám stále zaručuje optimálny prací výkon. Navyše je možné znížiť znečistenie aj vďaka funkcii Autodose. Zisťuje optimálne množstvo pracieho prostriedku potrebného na každé pranie, aby sa zabránilo nadmernej spotrebe. Týmto spôsobom je každé pranie nákladovo efektívnejšie a eliminuje sa riziko zanechania zvyškov pracieho prostriedku na oblečení. Pri každom praní vám ušetrí 30 % pracieho prostriedku(4): vychutnajte si až 26 perfektných praní(5) bez doplňovania!

Súvisiaca technológia:
Práčka s technológiou SteamRefresh
Šetrite vodu, čas a energiu s technológiou SteamRefresh, ktorá prinavráti sviežosť vašim odevom bez zbytočného prania. S menej ako dvoma pohármi vody a len za 20 minút.
Objavte viac
Súvisiaca technológia:
Práčka s technológiou SteamRefresh
Šetrite vodu, čas a energiu s technológiou SteamRefresh, ktorá prinavráti sviežosť vašim odevom bez zbytočného prania. S menej ako dvoma pohármi vody a len za 20 minút.
Objavte viac