5 výhod inteligentného varenia

Kategória: Me time - mája 2022
  • Skopírovať odkaz
Muž v kuchyni počas vedomého varenia
Súvisiaca technológia:
Oven Cook4-technologie
Zistite viac

Čítanie zaberie: 3 minúty

Vedomé varenie má pre pohodu mnoho výhod. Zistite, ako zlepšiť svoje duševné zdravie, zvýšiť svoje sebavedomie a rásť smerom k prosperite s niečím takým jednoduchým, ako je varenie!

Znižuje stres a pocit úzkosti

Sledujte myšlienky, ktoré vám vstúpia do mysle, všímajte si ich bez odsudzovania a nechajte ich plynúť ako oblaky na oblohe. Počúvajte, ako vaše emócie stúpajú a klesajú, ako vlny v mori.

Sebapozorovanie je základom vedomého varenia, ktoré nám dáva pocity majstrovstva a kontroly nad našou mysľou prostredníctvom koncentrácie a uvedomenia. Vďaka svojej opakovateľnosti nám varenie pomáha uvoľniť sa a vstúpiť do formy meditácie. Opakované gesto nás povzbudzuje, aby sme svojim myšlienkam čelili s rovnakou trpezlivosťou, ako keby sme čakali, kým cesto vykysne alebo voda dosiahne správnu teplotu.

Navyše, sústredenie sa na každé konkrétne gesto, chuť a vôňu nám pomáha odpútať myseľ od všetkého mimo toho šťastného, teplého miesta, kde sa nachádzame, čo nám umožní uvoľniť sa a znížiť hladinu stresu, odložiť si jeho zvyšok na neskôr... alebo na nikdy!

Pomáha nám znovu sa spojiť s ostatnými

Dôležitou súčasťou rituálu varenia je nájsť si čas na sociálne väzby a posilniť spojenie s blízkymi. Kultivácia spoločného zážitku pri jedle je vynikajúcou praxou na zvýšenie vnímania svojho vedomia a prítomnosti v našom každodennom živote. Keď varíme pre iných, dávame do toho, čo robíme, všetku našu lásku a všetko dobro, ktoré dávame aj sebe. Je to spôsob, ako zdieľať radosť, pohodu a potešenie.

Vyskúšajte si výhody vedomého varenia a žite prítomnosťou

Existuje vnímavé a zmyslové „tu a teraz“, kde presné meranie určuje úspešnosť receptu. Kde je vaša myseľ pri výbere ingrediencií? A keď mixujete, miešate a ochutnávate?
Vedomé varenie môže priniesť do rušného života vnútorný pokoj, pretože podporuje uvedomenie si okamihu prítomnosti vo všetkých fázach receptu: od výberu ingrediencií až po prípravu jedla a dokonca aj premýšľanie o trávení času čakaním, kým bude jedlo hotové. To všetko ponúka výbornú príležitosť spomaliť, vážiť si maličkosti a trénovať myseľ, aby žila prítomnosťou.

Čas strávený v kuchyni by mohol byť novým spôsobom, ako zlepšiť svoje zdravie vďaka mnohým svojím výhodám. Tu sú niektoré výhody vedomého varenia.

Posilňuje pocit šťastia a stimuluje kreativitu

Hlavnými zložkami vedomého varenia sú pozitívne vibrácie a vyjadrenie našej osobnosti, pretože nám umožňuje vytvárať rukami to, čo živí naše telo a myseľ. Keď varíme, spájame rôzne prvky, ktoré sa topia, vytvárajú nové formy, menia vzhľad. Máme v rukách nekonečné možnosti tvorby, bez obáv z dokonalého výsledku, pretože najlepší výsledok nie je ten najkrajší a najlahodnejší, ale ten, ktorý najviac odráža náš vkus.

Dosiahnutie cieľa uspokojuje predovšetkým našu emocionálnu potrebu mať cieľ a zmysel života, dáva nám pokoj a šťastie. Tak sa bavte v kuchyni s novými príchuťami alebo novým receptom a popustite uzdu svojej fantázii!

Zvyšuje sebavedomie

Veľkou lekciou, ktorú nám vedomé varenie implicitne dáva, je, že môžeme uspieť v každom jedle, dokonca aj v tom najkomplexnejšom a zdanlivo najnáročnejšom recepte. Každý cieľ môžeme dosiahnuť, ak namiesto toho, aby sme sa nechali odradiť, si rozdelíme proces na malé úlohy a budeme ich vytrvalo realizovať až do konca. Toto poznanie nám dáva sebaúctu a hlboké uspokojenie, najmä ak si môžeme vychutnať a ochutnať naše vlastné úspechy.
A ak sa výsledok nedostaví okamžite, neodsudzujte sa, skúste to znova a znova. Vedomé varenie nám umožňuje prijať realitu takú, aká je, bez toho, aby sme ju museli meniť, ale naučiť sa žiť s tým, čo je v nás v danej chvíli, v našej mysli a srdci, zbaviť sa úsudku, očakávaní a sklamaní.

Pomáha nám znovu sa spojiť so sebou samým

Vedomé varenie prebúdza zmysly, najmä čuch, podvedomú pamäť. Podvedomá pamäť je dôvodom, prečo sa často obraciame k našim obľúbeným jedlám, ktoré nám prinášajú pohodu: príprava jedla, ktoré si spájame s radostným obdobím v našich životoch, ako napríklad jedlo, ktoré sme milovali ako deti, nám môže pomôcť navodiť si tieto pocity v prítomnosti. Uvedomenie si tohto hlbokého spojenia nás môže viesť pri vedomom výbere receptov, ktoré môžu zlepšiť náš psychický i fyzický stav.

Vidieť varenie ako príležitosť rozšírenia svojej praxe vedomia môže zmeniť varenie z čisto funkčného procesu na cestu starostlivosti o seba samého.

Ste pripravení ponoriť sa do vedomého varenia pri počúvaní, prijímaní a neodsudzovaní?

Vitajte vo svete Whirlpool. Tvoríme pre vašu pohodu

Súvisiaca technológia:
Oven Cook4-technologie
Vážte si prítomnosť a vychutnajte si každý krok vášho receptu, rovnako ako funkciu Cook4, ktorá sa zameriava na dokonalé uvarenie každého jedla počas jedného cyklu bez miešania chutí.
Zistite viac
Súvisiaca technológia:
Oven Cook4-technologie
Vážte si prítomnosť a vychutnajte si každý krok vášho receptu, rovnako ako funkciu Cook4, ktorá sa zameriava na dokonalé uvarenie každého jedla počas jedného cyklu bez miešania chutí.
Zistite viac