Zelené zákutia vášho domova pre pocit blízkosti prírody

Kategória: Lifestyle - mája 2022
  • Skopírovať odkaz
Žena ukazuje svoje najkrajšie izbové rastliny
Súvisiaca technológia:
Technológia varných dosiek Flexi Side
Objavte viac

Čítanie zaberie: 2 minúty

Ich pozorovanie nám prináša pokoj a starostlivosť o ne nás napĺňa uspokojením: rastliny sú cenným zdrojom pohody domáceho života. Ich prítomnosť je pre nás blahodárna a dodávajú zákutiam, balkónom a miestnostiam nášho domova krásu a osobitosť. Pozrite si výber zelených trendov pre domáce priestory s niekoľkými neobvyklými nápadmi.

Interiérová potravinová záhrada: potešenie z pestovania dobrých vecí na jedenie

Čoraz viac ľudí sa zaujíma o pestovanie rastlín, ktoré dobre vyzerajú a chutia, aj na parapetoch, balkónoch a v izbách vo vnútri ich domovov.
Ak máte okná vystavené svetlu mnoho hodín denne, môžete pestovať chilli papričky a hlávkový šalát, ktorý sa v kvetináčoch bude predvádzať svojimi krásnymi dekoratívnymi zelenými listami. Najmä ak nemajú dostatok svetla, môžu pestovatelia využiť unikátne, ľahko dostupné svietidlá.

Hydropónia: keď rastliny rastú bez pôdy

Hydropónia nie je len trend, ale prirodzená pestovateľská technika, ktorú je možné použiť pre okrasné aj jedlé rastliny. Hydropónia nevyužíva pôdu, ale korene rastú na ílovitom, slamenom či vláknitom substráte alebo sú ponorené priamo do vody obohatenej o živiny. Moderná hydropónia sa často spolieha na kvetináče, svetlá a špeciálnu technológiu. Napriek tomu sa o rastliny, ako je Anthurium, môžete ľahko starať pomocou jednoduchej hydroponickej metódy DIY: efekt koreňov v sklenenej nádobe je veľmi pôsobivý.

Džungľa v domácnosti: zelené domáce priestory

Interiérová džungľa je jedným z fascinujúcich trendov izbových rastlín, pretože dáva priestor bujnému a skutočne luxusnému vzhľadu. Zoskupením viacerých rastlín pestovaných v nádobách rôznych veľkostí a hraním sa s kvetináčmi visiacimi zo stien a stropu môžete vytvoriť úžasné domáce prostredie. Hlavná vec, ktorú musíte urobiť, ak chcete nasledovať tento scénický štýl, je vybrať si rastliny, ktoré sa najlepšie hodia k svetlu v danej miestnosti.
 

Interiérová zenová záhrada: nápad z Japonska na opätovné spojenie so sebou samým

Zenová záhrada? Vyzerá skvele aj v interiéri a je ideálna do suterénu alebo na vytvorenie konkrétneho výklenku, ktorý možno pozorovať napríklad počas meditácie. Piesok, skalka, kamienky, rastliny a ďalšie prvky, ktoré tvoria záhradu podľa japonskej tradície, majú priaznivý vplyv a ochrannú funkciu. Pozorovanie zenovej záhrady čistí myseľ od myšlienok a napĺňa ju pokojom.

 

Ste pripravení privítať smaragdovú krásu rastlín a naplniť svoj domov pokojom?

Vitajte vo svete Whirlpool. Tvoríme pre vašu pohodu

Zelená stena v interiéri: nečakaný kúsok prírody

Stena (alebo časť steny), na ktorej rastú rastliny, vždy prekvapí. Niektorí to robia sami a namontujú si sériu políc, na ktoré umiestnia kvetináče, iní si vyberú stohovateľné kvetináče a ďalší využívajú rady špecializovaných záhradníkov. Krása zelenej steny je v tom, že prináša kúsok vegetácie tam, kde by ste to nečakali. Výsledok je výnimočný a veľmi relaxačný.

Súvisiaca technológia:
Technológia varných dosiek Flexi Side
Umiestnite na jedno miesto toľko hrncov, koľko chcete! Flexi Side kombinuje varné zóny pre maximálnu flexibilitu, pričom si zatiaľ môžete doma voľne upravovať svoje zóny zelene.
Objavte viac
Súvisiaca technológia:
Technológia varných dosiek Flexi Side
Umiestnite na jedno miesto toľko hrncov, koľko chcete! Flexi Side kombinuje varné zóny pre maximálnu flexibilitu, pričom si zatiaľ môžete doma voľne upravovať svoje zóny zelene.
Objavte viac