Aranžmány zo sušených kvetov: starodávne kvetinové umenie znovuzrodené ako vlastnoručná antistresová metóda

Kategória: Lifestyle - mája 2022
  • Skopírovať odkaz
Žena vešia vlastnoručne vyrobené aranžmány zo sušených kvetov
Súvisiaca technológia:
Mikrovlnná rúra s technológiou CrispFry
Objavte viac

Čítanie zaberie: 3 minúty

Všestranné a pútavé vlastnoručne vyrobené dekorácie zo sušených kvetov sú jedinečným a špeciálnym prvkom inšpirácie medzi nekonečnými nápadmi súčasného bytového dekoračného dizajnu. Prečo? Pretože sú krásne na pohľad a ich výroba je mimoriadne relaxačná!

Nielen kvety (dokonca aj artičoky sú vítané!)

Kto z nás nikdy nezažil vzrušenie zo sušenia ruže medzi stránkami knihy? Ruže a hortenzie stále patria medzi veľkých protagonistov aranžmácií zo sušených kvetov.
Exotickejšie a nezvyčajnejšie rastliny sa však nedávno objavili v niektorých z najkreatívnejších kytíc. Pár príkladov? Kvety bavlnya eukalyptu.

Veľmi módne je do aranžmácií zaraďovať aj voňavé bylinky, ktoré si zachovávajú vôňu aj po usušení. Použiť môžete aj citrusové plody a ak máte chuť experimentovať, aj krásne sušené artičoky.

Zo záhrady alebo terasy, krása a pokoj pre vás a váš domov

Výber sušených kvetov a zostavenie najvhodnejších kombinácií je kreatívna, pokojná a hlboko upokojujúca činnosť. Ako na to?

Na tento typ dekorácie môžete použiť kvety, ktoré ste si sami vypestovali v záhrade alebo na terase: bude uspokojivé ponechať si ich dlhšie (a obdivovať!).
Nemáte prirodzený pestovateľský talent? Nebojte sa: všetko, čo potrebujete, je získať už vysušené materiály a popustiť uzdu svojej kreativite pri kombinovaní kvetov, vetvičiek a listov.

Dominuje vo váze nádoba plná kvetov alebo osamelá vetvička?

Napadlo vás niekedy vyzdobiť si kúpeľňu umiestnením malých sklenených džbánov naplnených okvetnými lístkami, vetvičkami, kvetmi alebo sušenými púčikmi a položiť ich na poličku?

Je to jednoduché, ale efekt je naozaj markantný.
Alebo skúste naaranžovať niekoľko vetvičiek kvetov bavlníka do veľkej priehľadnej vázy: základná, ale veľmi elegantná kompozícia na vystavenie a veľmi príjemná pri príprave. V skutočnosti sa výber tvarov a úprava dĺžok konárikov môže zdať ako triviálna činnosť, ale opak je pravdou, je hlboko uvoľňujúca a uspokojujúca.

V súlade s prírodou, v súlade s miestom, kde žijete

V oboch prípadoch vás toto jemné umenie udrží v spojení s prírodou a v súlade s priestorom vo vašej domácnosti. Navrhnutie dekorácií zo sušených kvetov na oživenie aj tých najskrytejších kútov vám poskytne radosť, relax a spokojnosť.

Zlaté pravidlo štýlu? Vyberte si kvety v jemných, neutrálnych tónoch. Alebo naopak, ak chcete zaujať a hľadáte wow efekt, stavte na odtiene, ktoré pripomínajú farby miestnosti, v ktorej bude kompozícia umiestnená.

Zarámujme prírodu obrazmi zo sušených kvetov!

Ak hľadáte niečo kreatívnejšie, môžete kvety vysušiť a umiestniť do rámu. Dodávajú miestnostiam vynikajúcu atmosféru a vďaka nim je to skvelý spôsob, ako odbúrať stres a stráviť relaxačné popoludnie.

Tradične sa tieto kompozície vyrábajú pripevnením kvetov (ale aj listov a jednotlivých okvetných lístkov) na základňu z pevného kartónu, ryžového papiera alebo látky, ktorá sa umiestni do rámu.
Jedinečné priehľadné sklenené rámy môžete použiť aj na aranžovanie kvetov a listov. Po dokončení a zavesení na stenu sa zdá, že kompozícia pláva a napĺňa miestnosť krásnou ľahkosťou!

Závesné girlandy: evergreen, ktorý treba prehodnotiť

Ihličnaté girlandy visiace na vašich dverách vás okamžite prinútia spomenúť si na Vianoce? Je to naozaj tak, okamžite navodia slávnostnú atmosféru. Dnes sú však trendom bytové dekorácie, ktoré sprevádzajú každý moment v roku.

Máte inšpiráciu na vytvorenie súčasnej girlandy? Pridajte (alebo nahraďte) prvky, ako sú sušené citrusové plody, klasy alebo kvety na bobule, šišky a jedľové konáre, alebo skúste vytvoriť girlandu z kvetov a listov s farebným prechodom... možno sa rozhodnete pre dúhový efekt!

 

Usporiadanie niekoľkých ručne vyrobených sušených kvetinových výtvorov doma vám umožní venovať čas kreatívnemu zveľadeniu vašich obytných priestorov s nádychom nápaditého dizajnu.

Ste pripravení skladať nové kytice hrejivého pokoja?

Vitajte vo svete Whirlpool. Tvoríme pre vašu pohodu

Súvisiaca technológia:
Mikrovlnná rúra s technológiou CrispFry
Funkcia CrispFry je jedinečný spôsob, ako si vychutnať chrumkavé vyprážanie s malým množstvom alebo úplne bez oleja. Vďaka nej je jedlo chutné a zdravé a je to tiež kreatívny spôsob sušenia kvetov!
Objavte viac
Súvisiaca technológia:
Mikrovlnná rúra s technológiou CrispFry
Funkcia CrispFry je jedinečný spôsob, ako si vychutnať chrumkavé vyprážanie s malým množstvom alebo úplne bez oleja. Vďaka nej je jedlo chutné a zdravé a je to tiež kreatívny spôsob sušenia kvetov!
Objavte viac