Čítanie a počúvanie hudby doma: vzácny čas pre seba

Kategória: Me time - mája 2022
  • Skopírovať odkaz
Muž si číta, aby sa zbavil stresu
Súvisiaca technológia:
Umývačka s technológiou NaturalDry
Objavte viac

Čítanie zaberie: 3 minúty

Domov je tiež ideálnym priestorom na kultiváciu mysle prostredníctvom potešenia z aktivít, ako je hudba a čítanie. Je už čítanie kníh a počúvanie hudby súčasťou vašej každodennej rutiny? Alebo ste sa týmto záľubám ešte nezačali venovať? Tu je niekoľko dobrých dôvodov, prečo ich zahrnúť (alebo ponechať) do svojej rutiny: stojí to za to!

Sú to totiž účinné odbúravače kultúrneho stresu

Hudba aj čítanie pôsobia ako silné odbúravače kultúrneho stresu. Počúvanie hudby, ktorú milujete, alebo zahĺbenie sa do dobrej knihy na pol hodiny, rýchlo zníži váš stres. Keď sa teda vrátite domov, nájdite si čas na odpočinok a načerpajte energiu počúvaním obľúbenej hudby, ktorá vám napríklad pomôže pripraviť skvelú večeru. A po večeri, zatiaľ čo čakáte, kým umývačka dokončí umývanie riadu?
Oddýchnite si pri niečom dobrom na čítanie – pomôže vám to relaxovať a pokojne zaspať, keď je čas ísť do postele.
 

Pretože aktivujú empatiu a introspekciu

Čítanie, najmä beletrie, pomáha rozvíjať empatiu (áno, tú slávnu schopnosť vžiť sa do kože iných ľudí!). Je to tiež skvelý spôsob, ako sa naučiť nahliadnuť do seba a lepšie sa spoznať.
Počúvanie piesní talentovaných spevákov a skladateľov, umelcov a skupín tiež pomáha pri introspekcii.

Čítali ste niekedy román alebo počúvali slová piesne a pomysleli ste si: „Hej, to hovorí naozaj o mne?"

Je to tak: vďaka beletrii a piesňam sa môžeme stretnúť s príbehmi, postavami a frázami, v ktorých sa spoznáme, ktoré nás inšpirujú a dokonca nám pomáhajú žiť pokojnejšie, rovnako ako najznámejšie príručky osobného rastu.
Urobte si pohodlie na pohovke, nasaďte si slúchadlá alebo sa ponorte do stránok príbehu – možno to bude ešte lepšie!

Prečo sú hudba a čítanie ideálnymi spoločníkmi na domáci oddych?

Urobiť si čas sám pre seba je nevyhnutné, aj keď sa niekedy snaha skutočne vypnúť a užiť si dom sám pre seba zdá byť nesplniteľnou túžbou. Čítanie a počúvanie hudby však môže pomôcť uvoľniť sa príjemným a niekedy až prekvapivým spôsobom. Ako?
Na jednej strane dodávajú hodinám oddychu doma štipku energie, exotiky a zvedavosti a na druhej strane nás dokážu spojiť aj s tou najautentickejšou a najhlbšou časťou nás samých.
Áno, hudba a knihy majú túto dvojakú silu: prinášajú závan veselej ľahkosti do každodenného života, vďaka čomu žiari novým, zvláštnym povedomím.

Pokúsme sa pochopiť ich dôležitosť v každodennej rutine.

Pretože sú to priestory slobody a objavovania

Pri výbere niečoho na počúvanie alebo čítanie sa môžete bez kompromisov 100% oddať svojmu vkusu a potrebám. Nemusíte brať ohľad na nikoho iného.
Môžete znovu objaviť staré lásky, ako sú čítanie alebo počúvanie albumov, ktoré ste milovali v minulosti, alebo sa otvoriť úplne novým literárnym žánrom a zvukom.

Môže prísť nejaká nečakaná láska.

Napríklad, aj keď nemáte obzvlášť radi poéziu, možno vás dostane japonské haiku. Alebo vás ako milovníka rocku môže uchvátiť zmyselné kúzlo bossa novy a jazzu (tip: ak sa chcete otvoriť týmto žánrom, pustite si ich na pozadí pri varení – sú skvelé na kreatívnu tvorbu pri sporáku!).

 

Knihy a hudba sú neoceniteľnými spojencami na „oprášenie nášho každodenného života“, ktoré vám otvárajú nové obzory bez toho, aby ste opustili obývačku.
Navyše, ak máte radi fyzické predmety, knihy a nahrávky sa časom stanú neoddeliteľnou súčasťou vášho interiéru, vďaka čomu bude váš domov ešte útulnejší a jedinečnejší.

Ste pripravení pridať úžasný nádych hudby a kníh k chvíľam, ktoré chcete venovať sami sebe?

Vitajte vo svete Whirlpool. Tvoríme pre vašu pohodu

Súvisiaca technológia:
Umývačka s technológiou NaturalDry
Technológia NaturalDry vám umožní vychutnať si vašu obľúbenú knihu alebo pesničku bez rušenia vďaka automatickému otváraniu dvierok na konci programu, čo zaisťuje lepšie a prirodzenejšie sušenie.
Objavte viac
Súvisiaca technológia:
Umývačka s technológiou NaturalDry
Technológia NaturalDry vám umožní vychutnať si vašu obľúbenú knihu alebo pesničku bez rušenia vďaka automatickému otváraniu dvierok na konci programu, čo zaisťuje lepšie a prirodzenejšie sušenie.
Objavte viac