Každodenná úľava od stresu a ako nájsť vnútorný pokoj

Kategória: Me time - októbra 2022
  • Skopírovať odkaz
Každodenná úľava od stresu a ako nájsť vnútorný pokoj
Súvisiace technológie: Zen Inverter
Technológie Zen Inverter
Objavte viac

Čítanie zaberie: 2 minúty

V čase, keď nás e-maily môžu zastihnúť kedykoľvek počas dňa a keď sa zoznam úloh hromadí tak vysoko ako veža riadu v dreze, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým vyhradiť si čas na oddych. Keď ste menej napätí, vaše telo je uvoľnenejšie, lepšie spíte a celkovo sa cítite šťastnejší a živší. Kto by sa nechcel cítiť žiarivejšie? Preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa stresu v domácnosti.

Rozpoznanie príčin stresu

Každý sa so životnými situáciami vyrovnáva inak, ale keď si uvedomíme, že stres je len dočasný, môžeme sa naučiť zvládať svoj vnútorný zen! Na začiatok musíme nájsť korene našich pocitov. Stres môže spôsobovať viacero vecí vrátane osobných vzťahov a výchovy detí, zosúladenia pracovného života a napätých termínov, finančných problémov a dokonca aj nášho zdravia. Rozpoznanie príčin je prvým krokom na ceste k zmierneniu každodenného stresu.
Stres sa môže prejavovať fyzicky alebo psychicky. Naučiť sa uvoľniť myseľ a zaviesť domáce relaxačné techniky je jedna z najšetrnejších vecí, ktoré pre seba môžete urobiť. Niekedy je najproduktívnejšie, ak si na chvíľu sadnete a necháte maličkosti tak.

Cvičenie a stres

Pomáha cvičenie zmierniť stres? Určite. Cvičenie uvoľňuje v tele endorfíny - chemické látky navodzujúce dobrý pocit - a znižuje hladinu kortizolu a adrenalínu, stresových hormónov. 
Keď ste doma v strese, 10 minút denne venovaných naťahovaniu stuhnutých svalov alebo 20 minút rýchlej prechádzky okolo bloku môže urobiť zázraky. Aj každodenné cvičenie a sústredenie sa na pohyb tela pomôže uvoľniť myseľ a je nevyhnutné pre zdravý spánok. Ak dokážete spojiť čerstvý vzduch s nejakou formou cvičenia, dosiahnete najprirodzenejšiu úľavu od stresu, akú môžete získať. Pravidelné cvičenie dokonca znižuje pokojovú tepovú frekvenciu, čo má samo o sebe mnoho zdravotných výhod. 
Je dobre známe, že cvičenie má priaznivý vplyv na vaše fyzické zdravie, ale môže mať úžasný vplyv aj na vaše duševné zdravie!

Doprajte si pokoj a ticho

Naučiť sa využívať chvíle pokoja je základom pre to, aby ste boli doma pozorní a žili pokojnejší život. Hluk a ticho môžu mať neočakávaný vplyv na našu pohodu, zatiaľ čo pokoj a ticho dávajú telu a mysli možnosť zladiť sa. Umožňuje mozgu spracovať uplynulý deň a môže pomôcť zlepšiť koncentráciu a pamäť. Ak môžete, nájdite si dvadsať minút na to, aby ste boli vo svojej vlastnej komfortnej zóne. 
Domáca relaxácia je kľúčom k nájdeniu vnútorného zenu. Možno investícia do tichej práčky, ktorá zabráni zvuku domácich prác narúšať váš pokojný čas, alebo večerný digitálny detox, pri ktorom sa vypnete od vonkajšieho sveta, vám prinesie úľavu od úzkosti, ktorú potrebujete, keď ste doma v strese.

Prínosy smiechu

Nemá zmysel tvrdo pracovať, ak si potom nemôžete zaslúžiť odmenu! Všetci sme vinní - niekedy nás stres môže premôcť a my nakoniec zanedbávame svojich blízkych, ale kvalitný čas s priateľmi a rodinou je dôležitejší ako kedykoľvek predtým, keď sa cítime preťažení. Rozprávanie sa o problémoch s ostatnými môže pomôcť zmierniť záťaž a dokonca vám môže ponúknuť nový pohľad na vec.
Ak to nedokážete, smiech s blízkymi vám umožní vidieť svetlé stránky života a prirodzene vás zbaví stresu. Smiech môže posilniť vzťahy a dokonca zmierniť fyzické napätie v našom tele. Pamätáte si na endorfíny - naše chemické látky, ktoré nám zlepšujú náladu? Uvoľňujú sa nielen pri smiechu, ale aj serotonín, ktorý zlepšuje náladu, a oxytocín, hormón lásky.
Či už sa venujete spoločnej činnosti s rodinou, ako je varenie, alebo ju kombinujete s cvičením a pobytom na čerstvom vzduchu so svojím najlepším chlpatým priateľom, môžete sa naučiť prijať svoj vnútorný zen.

Naučiť sa odbúravať stres je cesta, ktorá sa začína zameraním sa na vašu pohodu doma. Ak si nájdeme pohyb, ktorý nás nabíja energiou, a využijeme ticho, či už pri varení, vypnutí telefónu alebo len pri smiechu s blízkymi, môžeme využiť každodennú silu prirodzeného uvoľňovania stresu. 

 

Vitajte vo vírivke Whirlpool, ktorá je navrhnutá pre vašu pohodu.

 

Súvisiace technológie: Zen Inverter
Technológie Zen Inverter
Vychutnajte si pokoj v kuchyni vďaka invertorovému kompresorovému motoru nášho radu kombinovaných chladničiek, ktorý sa vyznačuje optimálnym výkonom a nízkou hlučnosťou.
Objavte viac
Súvisiace technológie: Zen Inverter
Technológie Zen Inverter
Vychutnajte si pokoj v kuchyni vďaka invertorovému kompresorovému motoru nášho radu kombinovaných chladničiek, ktorý sa vyznačuje optimálnym výkonom a nízkou hlučnosťou.
Objavte viac