Čaje na zimu: recepty na zahriatie

Kategória: Inšpirujúce tipy - októbra 2023
  • Skopírovať odkaz
Horúci čaj a zapálená sviečka vás príjemne zahrejú
Súvisiace technológie
Indukčné varné dosky s technológiou 6. SMYSL
Zistiť viac

Čítanie zaberie: 3 minúty

V zime nie je nič lepšie na zahriatie ako lahodný domáci čaj. Zázračné čajové recepty, ktoré vám pomôžu zabudnúť na chlad a zostať v pohode. Ako si pripraviť zázvorový, škoricový, citrónový a klinčekový čaj, harmančekový čaj, mätový čaj alebo čaj z citrónovej trávy.

Čaj zo zázvoru, škorice, citrónu a klinčekov

Čaj zo zázvoru, škorice, citrónu a klinčekov má okrem toho, že je veľmi chutný, aj ďalšie priaznivé účinky. Je dokonalým termogénom, pretože zrýchľuje metabolizmus tým, že zvyšuje výdaj kalórií, a tiež napomáha procesu trávenia . To je dobré, však?

Zloženie:
3 polievkové lyžice strúhaného zázvoru
6 polievkových lyžíc cukru
3 kúsky škorice
3 lyžice klinčekov
1 celý citrón
1 šálka koňaku
1 liter vody

Ako pripraviť:
Zázvor nastrúhajte alebo nakrájajte a odložte bokom. Vymačkajte citrón a odložte ho bokom. Citrónovú kôru nastrúhajte alebo naškrabte a odložte bokom. Cukor skaramelizujte a potom všetko okrem koňaku zmiešajte. Keď voda v kanvici alebo panvici začne vrieť, stiahnite ju z ohňa a pridajte koňak.

Harmančekový čaj

Jeden z najznámejších čajov na upokojenie od každodenného zhonu. Je veľmi chutný, ale zároveň tento čaj posilňuje imunitu, je skvelý proti žalúdočným ťažkostiam a hnačkám a navyše pomáha znižovať hladinu cukru v krvi.
Navyše je veľmi jednoduchý na prípravu. Nie je v ňom žiadne tajomstvo.

Zloženie:
1 čajová lyžička harmančeka
1 šálka vody

Ako pripraviť:
Vodu nalejte do hrnca a zapnite funkciu automatického varenia na indukčnej varnej doske Whirlpool i100. Zapnite varnú dosku a vypnite ju, keď začne vrieť. Vodu nalejte do harmančeka. Prikryte a nechajte lúhovať približne 7 minút. Potom ju stačí precediť a je pripravená na pitie, zatiaľ čo si vychutnávate čítanie peknej knihy alebo počúvanie upokojujúcej hudby.

 

Mätový čaj

Mätový čaj má mnoho výhod. Mäta pieporná obsahuje karvón, zlúčeninu s antikonvulzívnymi vlastnosťami. Pomáha zmierňovať kŕče v tráviacom trakte, tráviace ťažkosti, plynatosť a môže zlepšiť syndróm dráždivého čreva, ako je nadúvanie a bolesť.

Zloženie:
500 ml filtrovanej vody izbovej teploty (2 šálky)
15 až 20 lístkov mäty (mäty obyčajnej, mäty piepornej alebo oboch)
1 čajová lyžička medu (nepovinné)
2 plátky citróna
2 čajové lyžičky citrónovej šťavy (nepovinné)

Ako pripraviť:
Oddeľte lístky mäty od vetvičiek. Veľmi jemne ich umyte, aby ste neodstránili éterické oleje. V hrnci zohrejte vodu na varenie pomocou funkcie automatického varenia na indukčnej varnej doske Whirlpool i100. Odstavte vodu z varnej dosky a pridajte lístky mäty. Nechajte ju macerovať 5 minút (čím dlhšie, tým je silnejšia). Ak ju máte radi, pridajte med. Čaj podávajte s lístkami mäty alebo bez nich. A ak chcete čaj vylepšiť, môžete do šálky pridať citrónovú šťavu alebo plátky citróna.

Čaj z citrónovej trávy

Citrónová tráva, bohatá na fenoly a flavonoidy, má prírodné vlastnosti, ktoré majú upokojujúce, sedatívne, relaxačné, antikonvulzívne, analgetické, protizápalové a predovšetkým antioxidačné účinky.
A podobne ako harmančekový čaj , je pomerne jednoduchý na prípravu.

Zloženie:
1 čajová lyžička nasekanej citrónovej trávy
1 šálka vody

Ako pripraviť:
V hrnci priveďte vodu do varu. Po zovretí vypnite indukčnú varnú dosku. Bylinky zalejte vodou. Prikryte a počkajte približne 10 minút. Sceďte a podávajte

Pripravte sa na zahriatie túto zimu!

Vitajte vo svete Whirlpool, kde sa pohoda začína doma.

Súvisiace technológie
Indukčné varné dosky s technológiou 6. SMYSL
Objavte naše indukčné varné dosky Whirlpool s technológiou 6. SMYSL a pripravte si lahodné čaje pre vašu pohodu.
Zistiť viac
Súvisiace technológie
Indukčné varné dosky s technológiou 6. SMYSL
Objavte naše indukčné varné dosky Whirlpool s technológiou 6. SMYSL a pripravte si lahodné čaje pre vašu pohodu.
Zistiť viac