Ako sa sústrediť a byť sústredený

Kategória: Me time - mája 2023
  • Skopírovať odkaz
Žena si užíva ticho, pokoj a ticho.
SÚVISIACE TECHNOLÓGIE:
ZEN technológia práčok
Zistiť viac

Čítanie zaberie: 2 minúty

V dnešnom uponáhľanom svete je až príliš ľahké sa nechať rozptýliť. Všetci máme ciele a úlohy, ktoré potrebujeme splniť, ale môže byť trochu ťažké vedieť, kde začať. Keď sa toho deje toľko, môže sa to zdať zdrvujúce, ale našťastie existujú kroky, ktoré môžete podniknúť na zvýšenie svojho sústredenia a úrovne koncentrácie. Či už sa chcete naučiť, ako sa sústrediť a stanoviť si pracovný postup, alebo jednoducho chcete zvýšiť úroveň svojej produktivity, existuje množstvo rôznych stratégií a úprav životného štýlu, ktoré si môžete osvojiť a ktoré nielen zlepšia vašu pamäť a sústredenie, ale zlepšia aj vašu celkovú pohodu.

Spôsoby na zlepšenie koncentrácie

Zisťovanie, ako zvýšiť koncentráciu, ide ruka v ruke s mnohými ďalšími aspektmi pohody. Keď sa budete starať o svoje fyzické a duševné zdravie, budete vyrovnanejší a budete sa môcť sústrediť na to, čo je pre vás skutočne dôležité.

Spánok je nevyhnutný

Spánok je nevyhnutný pre všetky aspekty zdravého života vrátane kognitívnych funkcií. Ak máte nedostatok spánku, váš mozog môže ťažšie prijímať informácie, ťažšie si ich zapamätať a ťažšie sa sústrediť. Spánok uľahčuje pracovnú aj dlhodobú pamäť a môže zlepšiť koncentráciu a učenie, takže zavedenie lepších spánkových návykov - ako napríklad zavedenie rutiny a ukončenie spánku pred spaním - urobí váš mozog bystrejším a bdelším.

Pravidelné cvičenie

Pravidelné cvičenie robí s mozgom zázraky - od odstránenia "mozgovej hmly" až po zlepšenie nálady. Bolo preukázané, že fyzický pohyb znižuje stres a úzkosť, čo môže zvýšiť sústredenie a koncentráciu. Ak máte problémy so sústredením, cvičenie vám môže zabrániť upadnúť do útlmu a pomôže vám opäť sa cítiť omladený. Cvičenie môže byť také jednoduché ako prechádzka alebo návšteva hodiny v posilňovni, ale v konečnom dôsledku môže akýkoľvek druh pohybu zabrániť pocitom nepokoja a pomôcť vám sústrediť sa na prácu.

 

Trávenie času v prírode

Ak sa vám zdá, že vaša pozornosť a úroveň koncentrácie sú nízke, môže byť vítanou úľavou vyjsť von a stráviť čas v prírode. Pobyt vonku je skvelou relaxačnou technikou - môžete dať svojmu mozgu oddych od dnešného informačného preťaženia a pobyt v prírode môže zvýšiť kreativitu a produktivitu. Čerstvý vzduch a kyslík môžu ponúknuť nový pohľad na vaše úlohy a ciele a pocit vetra na koži a počúvanie všetkých zvukov vonku zvýši sústredenie, duševnú jasnosť a zlepší náladu.

 

Odpojte sa

 

Žijeme vo svete neustáleho rozptyľovania, ktoré máme k dispozícii na dosah ruky. Možno ste sa snažili vytvoriť prostredie bez rozptyľovania - našli ste si miesto ďaleko od iných ľudí, uistili ste sa, že všetky spotrebiče sú tiché, usporiadali ste si pracovný priestor... a potom zazvoní telefón! Niekedy vás z tejto zóny môže vytrhnúť aj taká jednoduchá vec, ako je pípnutie e-mailu, čo značne sťažuje sústredenie. Aj keď je technológia užitočná, niekedy potrebujeme prestávku - a stlmenie nepotrebných oznámení, vypnutie mobilného telefónu alebo dokonca práca úplne offline môžu byť neuveriteľne užitočné pri učení sa sústrediť.

Cvičenie pozornosti

Kľúčovou technikou na zlepšenie koncentrácie a zvýšenie sústredenia je cvičenie všímavosti. Ak si doprajete čas pre seba, budete si uvedomovať svoje okolie a znížite pocity preťaženia, môžete byť viac prítomní a sústrediť sa na danú úlohu. Stres môže spôsobiť, že sa vaša práca zastaví a povedie k mentálnemu bloku, zatiaľ čo zapojením mindfulness môžete zlepšiť svoje kognitívne schopnosti, zabrániť blúdeniu mysle a zlepšiť pozornosť, koncentráciu a pamäť.

SÚVISIACE TECHNOLÓGIE:
ZEN technológia práčok
Technológia práčky ZEN, navrhnutá tak, aby bola tichá do posledného detailu, poskytuje výnimočne tichý výkon aj počas cyklu odstreďovania s hlučnosťou len 65 dBa, čo vám umožní sústrediť sa doma na svoju pohodu.
Zistiť viac
SÚVISIACE TECHNOLÓGIE:
ZEN technológia práčok
Technológia práčky ZEN, navrhnutá tak, aby bola tichá do posledného detailu, poskytuje výnimočne tichý výkon aj počas cyklu odstreďovania s hlučnosťou len 65 dBa, čo vám umožní sústrediť sa doma na svoju pohodu.
Zistiť viac