Ako bojovať proti stresu pomocou relaxácie

Kategória: Me time - decembra 2022
  • Skopírovať odkaz
Žena si vyčistí myseľ
Súvisiace technológie:
Technológia indukčnej varnej dosky Chef
Saber más

Čítanie zaberie: 2 minúty

Aby sme znížili úroveň stresu, ktorý do nášho života prináša rušný život, je potrebné uvoľniť telo a myseľ aktivovaním prirodzených a spontánnych reakcií nášho nervového systému. Existuje niekoľko nástrojov, ktoré môžeme využiť na to, aby sme sa posunuli týmto smerom: od dýchacích techník po jogové cvičenia, od meditácie po všímavosť - vo všeobecnosti všetky disciplíny, ktoré prospievajú pohode, ale najmä harmónii medzi mysľou a telom.

Ako sa zbaviť stresu

Pre mnohých z nás relaxácia v každodennom živote znamená, že si sadneme na pohovku a ponoríme sa do televízneho programu alebo filmu. Nanešťastie to má len malý vplyv na našu hladinu stresu. Ak chceme aktivovať relaxáciu ako automatickú reakciu nášho tela, musíme pracovať na hlbokých stavoch uvoľnenia a robiť to vedome. Aby sme zastavili stres, musíme znížiť srdcovú frekvenciu, krvný tlak a zároveň by sme mali byť prítomní a počúvať, nie "opičiu myseľ", ako nás k tomu vedie každodenný život.

Kľúčom k úspechu je experimentovať

Pri výbere cvičebnej disciplíny, meditačnej aplikácie alebo odborníka, na ktorého sa obrátime, si musíme uvedomiť, že každý z nás je iný, a preto má iné potreby. Správna technika je jednoducho tá, ktorá najlepšie vyhovuje našim zvykom, našim osobnostným vlastnostiam. Z tohto dôvodu môžeme na začiatku experimentovať s postupmi, ktoré nám nevyhovujú. Snažte sa však neprestávať experimentovať, pretože keď raz nájdete metódu, ktorá vám vyhovuje, zistíte, že vám deň čo deň prináša veľké výhody v podobe zníženia stresu, zlepšenia kvality spánku, zvýšenia chuti do činnosti a zvýšenia energie, čo vám dodá celkovo väčší pocit rovnováhy a pohody.

Začnite túto cestu tým, že si nájdete cvičenie alebo disciplínu, ktorá vás môže viesť. Hľadajte niečo, čo je vám vlastné, či už s digitálnou podporou doma alebo v špecializovanom centre. Niektorí budú hľadať pomalé alebo statické postupy, aby našli pokoj, iní budú potrebovať živé disciplíny alebo aktívne prechádzky: to, čo musí zostať v centre vášho hľadania, je vedomý pohyb. Myseľ, ktorá sa pohybuje tam, kde sa pohybuje telo.

Vitajte vo svete Whirlpool, ktorý bol vytvorený pre vašu pohodu.


Tento článok pre Whirlpool napísala Federica Caronna, učiteľka jogy Vinyasa a Yin a učiteľka Somatic Competence® trauma-informed Yoga.

 

Súvisiace technológie:
Technológia indukčnej varnej dosky Chef
Zverte technológii Chef riadenie úrovne výkonu varnej dosky a venujte čas sebe a svojej pohode!
Saber más
Súvisiace technológie:
Technológia indukčnej varnej dosky Chef
Zverte technológii Chef riadenie úrovne výkonu varnej dosky a venujte čas sebe a svojej pohode!
Saber más