Feng Shui: ako aplikovať tradičné čínske techniky v kuchyni

Kategória: Lifestyle - októbra 2023
  • Skopírovať odkaz
Moderná kuchyňa zariadená podľa techník a postupov feng šuej
Súvisiace spotrebiče
Rad Whirlpool W Collection
ZISTIŤ VIAC

Čítanie zaberie: 3 minúty

Kuchyňa je základným priestorom bytu alebo domu a musí byť usporiadaná tak, aby uľahčovala každodenný život, aby ste si mohli prakticky pripravovať recepty a jedlá. Aby sme vám s touto aplikáciou pomohli, prinášame vám niekoľko jednoduchých tipov, ako si zorganizovať kuchyňu a premeniť svoj domov na príjemnejší priestor.

Kde začať s organizáciou kuchyne

V každej miestnosti domu sa nachádza kus nábytku, ktorý pôsobí ako hlavná postava. V prípade kuchyne, v ktorej je skrytá vstavaná chladnička, sú hviezdami indukčná varná doska W Collection a rúra W Collection, ktoré sa vyznačujú minimalistickou estetikou, ktorá vedie k čistému vzhľadu.

V ideálnom prípade, najmä pri otvorenom bývaní, bude kuchynský priestor rozdelený na samostatné zóny, ktoré určujú, kde sa bude pripravovať jedlo, variť, umývať a jesť. Indukčná varná doska bude mať vyhradený priestor na mramorovom alebo vysokokvalitnom kremennom kuchynskom ostrove, čím získate všetok priestor, ktorý potrebujete na prípravu svojich obľúbených jedál. Vieme, že to nie je vždy možné, pretože mnohé kuchyne už majú pre ne vyhradený priestor.

Každopádne na usporiadanie kuchyne, či už malej alebo veľkej, platí, že v ideálnom prípade by spotrebiče, ktoré ohrievajú, nemali byť v blízkosti tých, ktoré chladia, a to z bezpečnostných dôvodov a pre čo najlepšie fungovanie týchto spotrebičov.

Okrem vymedzenia umiestnenia spotrebičov by východiskovým bodom pri organizácii kuchyne mal byť spôsob jej používania. Ak ste typ, ktorý veľa varí, rád robí cestoviny a chlieb, je dôležité mať pracovnú dosku. Ak ste typ, ktorý zbiera šálky, hrnčeky a misky, je dôležité mať na tieto veci bezpečný úložný priestor.

Aká je ideálna farba do kuchyne?

V prípade kuchynských stien odporúčame predovšetkým veľmi svetlé farby, ako je biela alebo béžová. Tieto farby odľahčujú prostredie a vnášajú doň pocit čistoty a jednoduchosti.

Nemusíte sa však báť, farbu môžete použiť aj v dekoratívnych detailoch a v riade. Červenú, žltú, fialovú a modrú môžete použiť ako farebné a svetlé body v prostredí.

Nezabudnite, že toto sú len tipy, nič vám nebráni dať na steny výrazné farby a zamerať sa na svetlejšie predmety. Alebo sa pustite do odvážnejších kombinácií výrazných farieb.

Aké je najlepšie osvetlenie do kuchyne?

Osvetlenie v kuchyni je nevyhnutné pre plynulosť priestoru, preto je ideálne mať všetky závesy pootvorené počas celého dňa. Okrem toho je najlepšie investovať do jasného osvetlenia s bielymi žiarivkami, ktoré rozjasnia prostredie a uľahčia prehľad o každom kúte.

Organizácia kuchyne si vyžaduje skrinky a police

Pri organizácii kuchyne je ideálne myslieť na dobrú štruktúru skriniek alebo políc, pretože práve tie vám uľahčia deň. Je dôležité mať dobrú štruktúru na ukladanie vecí, ktoré nepoužívate veľmi často, ako aj predmetov, ktoré si vyžadujú špeciálnu starostlivosť.

Okrem toho potraviny potrebujú dobrú skrinku, ktorá ich ochráni pred nadmerným svetlom a vlhkosťou. Koniec koncov, nikdy ich nie je dosť. Dôležité je však tiež pochopiť štruktúru vašej kuchyne, aby skrinky nezmenšovali priestor.

Kuchyňa je priestorom pre obeh, prípravu jedla a mnohé domáce činnosti, preto musí byť priestorom starostlivosti a lásky. Investujte do kvetov, obrázkov, symbolických magnetiek a iných predmetov, ktoré majú pre vás a vašu rodinu emocionálnu hodnotu.

Správne usporiadanie kuchyne ju zároveň premení na ošetrujúci priestor, ktorý bude mať pozitívny vplyv na rôzne aspekty vášho každodenného života.

Vitajte vo svete Whirlpool, kde sa pohoda začína doma.

Súvisiace spotrebiče
Rad Whirlpool W Collection
Spotrebiče W Collection spájajú čistý vzhľad s minimalistickou, modernou estetikou a najmodernejšou technológiou pre bezproblémový výkon.
ZISTIŤ VIAC
Súvisiace spotrebiče
Rad Whirlpool W Collection
Spotrebiče W Collection spájajú čistý vzhľad s minimalistickou, modernou estetikou a najmodernejšou technológiou pre bezproblémový výkon.
ZISTIŤ VIAC