Ako premeniť kuchynský priestor

Kategória: Inšpirujúce tipy - apríla 2023
  • Skopírovať odkaz
Moderná priestranná a funkčná kuchyňa
Súvisiace technológie
Kombinované chladničky Whirlpool s technológiou Space Management
Zistiť viac

Čítanie zaberie: 2 minúty

Či už je to preto, že potrebujete zmenu, alebo chcete začať nanovo s novou sezónou alebo rokom, rekonštrukcia vášho priestoru môže byť osviežujúcou zmenou. Vaše prostredie je základným prvkom vašej každodennej rutiny a môže priamo ovplyvniť vašu náladu a duševnú pohodu. Ak zistíte, že váš domáci priestor je preplnený alebo má estetický a dizajnový vzhľad, ktorý už nechcete, môže to mať negatívny vplyv na vašu duševnú pohodu. Váš domov je vaším útočiskom, bezpečným priestorom a kuchyňa je zvyčajne srdcom väčšiny domácností, kde rodiny spoločne varia a stretávajú sa. Preto je veľmi dôležité, aby bol tento priestor presne podľa vašich predstáv, či už ide o výber konkrétneho kuchynského dekoru alebo natieranie niektorých skriniek. Premena kuchynského priestoru nemusí byť drahá ani náročná úloha a vďaka niekoľkým tipom a trikom budete môcť ľahko realizovať a udržiavať svoj nový dizajn kuchyne.

Tipy na čistenie a organizáciu

Akýkoľvek neporiadok a dezorganizácia môžu vytvárať negatívnu atmosféru a neprospievajú produktivite. Príliš veľa neporiadku môže spôsobiť, že sa budete cítiť zahltení alebo neistí vo svojom priestore. Preto vám dôrazne odporúčame začať vyčistením neporiadku a odstránením akéhokoľvek odpadu a tiež zvážiť investíciu do integrovaných spotrebičov, ako sú napríklad vstavané chladničky. Pomôže to maximálne využiť každú miestnosť a vytvorí ilúziu, že váš kuchynský priestor je väčší, než v skutočnosti je. Odporúčame tiež, aby ste do kuchyne vpustili čo najviac svetla, pretože svetlý a vzdušný priestor vám dodá viac energie počas celého dňa.
Ďalším skvelým tipom, ako zmeniť organizáciu priestoru, je vytvoriť účelné miesta na rôzne príbory, napríklad vyhradenú zásuvku na korenie. Využite zásuvky a skrinky zavesením hrncov a panvíc na koľajničky - uvoľníte tak veľa miesta, pretože ide zvyčajne o najobjemnejšie predmety v kuchyni.

Zmena usporiadania kuchyne

Pred zmenou usporiadania kuchyne zvážte, aký konkrétny dizajn chcete. Ak máte nejaké voľne stojace spotrebiče, skúste ich premiestniť alebo pridať nejaký malý nábytok, ako sú stoly, stoličky alebo malé koberčeky. Odporúčame tiež prejsť si všetky kuchynské doplnky, ktoré by ste mohli chcieť, napríklad kávovar alebo vstavanú ohrievaciu zásuvku.
Ak máte nejaké spotrebiče, ktoré je potrebné vymeniť, zvážte kúpu nerezových, sú jednoduchým spôsobom, ako dodať kuchynskému priestoru pocit modernosti. Odporúčame tiež obnoviť výsuvy zásuviek, kovania skriniek a úchytky dvierok, je to istý spôsob, ako dodať vašej kuchyni svieži a nový dojem. To sa dá aplikovať aj na drezovú batériu, možno to nie je prvá vec, ktorá vám napadne, ale výmena starej batérie za novú lesklú pomôže vášmu kuchynskému priestoru pôsobiť sviežo.

Zmeňte dekor kuchyne

Keď ste sa rozhodli pre požadované usporiadanie, zvážte, či chcete vykonať nejaké zmeny v dekorácii kuchyne. Natretie kuchynských skriniek inou farbou môže tiež úplne zmeniť estetiku vašej kuchyne. Môžete sa rozhodnúť natrieť ich všetky jednou farbou alebo im pridať len lesklý povrch. Zvážte ich natretie svetlejšími farbami, aby vaša kuchyňa pôsobila svetlým a vzdušným dojmom. Teplejšie, tmavšie tóny vám dodajú útulnejšiu atmosféru. Inštalácia osvetlenia pod skrinky je tiež vynikajúci a jednoduchý spôsob, ako rozjasniť kuchyňu a zároveň jej dodať moderný a elegantný vzhľad.
Vďaka malým zmenám budete môcť udržať kuchynský priestor svieži a nový a zároveň zachovať požadovaný dizajn.

Vitajte vo svete spoločnosti Whirlpool, kde sa pohoda začína doma.

Súvisiace technológie
Kombinované chladničky Whirlpool s technológiou Space Management
S technológiou Space Management získate všetok priestor a flexibilitu, ktoré potrebujete na jednoduché skladovanie potravín podľa vašich potrieb.
Zistiť viac
Súvisiace technológie
Kombinované chladničky Whirlpool s technológiou Space Management
S technológiou Space Management získate všetok priestor a flexibilitu, ktoré potrebujete na jednoduché skladovanie potravín podľa vašich potrieb.
Zistiť viac