Prečo môže škandinávsky dizajn uvoľniť zaneprázdnenú myseľ

Kategória: Lifestyle - októbra 2022
  • Skopírovať odkaz
Súvisiace technológie:
Súvisiace technológie:
Dizajn Whirlpool W Collection
ZISTIŤ VIAC

Čítanie zaberie: 2 minúty

Škandinávska estetika sa zameriava na vyváženie funkcie domu s jeho formou a dizajnom. Vychádza z presvedčenia, že naše domovy môžu byť krásne a praktické bez toho, aby pôsobili preplnene. Poskytnutie priestoru našim domovom a ich vybavenie nadčasovými kúskami pomáha upokojiť zaneprázdnenú myseľ a vytvoriť pocit pokoja.

Používanie svetlých farieb

Odkiaľ pochádza táto filozofia? Tradičné severské domy boli často tmavé kvôli dlhým zimám, preto bolo dôležité pridať svetlé farby, aby sa to vyvážilo. Historicky boli domy tiež malé, takže bolo potrebné mať jednoduchý nábytok v minimálnom štýle, ktorý nezaberá príliš veľa miesta a nepohlcuje ani to málo svetla, ktoré tam bolo.  Od začiatku hnutia severského dizajnu v 50. rokoch minulého storočia došlo k prudkému nárastu tohto štýlu, ktorý sa z "trendu" stal základným spôsobom života v súčasnosti, keď čoraz viac ľudí objavuje výhody párovejšieho vzhľadu, ktorý je pocitovo prepojený s prírodou.

5 tipov na vytvorenie upokojujúceho domova v škandinávskom štýle

Základné princípy jednoduchosti a praktickosti v kombinácii s krásnou estetikou sú aj dnes dôležité pre vytvorenie domova, ktorý pozitívne ovplyvňuje našu pohodu. Kto by nechcel za sebou zavrieť vchodové dvere a cítiť sa okamžite uvoľnene? Tu je našich 5 najlepších tipov, ktoré vám pomôžu začať:        

 

  1.  Používajte tlmené farby. Použite jemné, teplé a neutrálne farby, ako je biela, sivá a béžová, aby ste optimalizovali prirodzené svetlo vo vašom dome. Využitie tohto svetla je dôležité na vytvorenie domáceho pohodlia prostredníctvom relaxácie.
  2. Zvážte prírodné svetlé drevo. Prepojte interiér svojho domu s exteriérom použitím prírodných drevín, ako je buk, jaseň a svetlý dub. Toto spojenie je dôležité na vytvorenie upokojujúceho prostredia a zjemnenie neutrálnej palety farieb.
  3. Vyberte si nadčasové tvary a štýly. Škandinávsky dizajn sa zameriava na nábytok, ktorý vydrží, so zúženými nohami a jemnými krivkami. Tieto organickejšie, jemnejšie tvary sú pre naše oči príjemnejšie ako ostré, tupé línie a nikdy nevyjdú z módy. Ak môžete, investujte do jedného úžasného kusu nábytku, ktorý môže byť ústredným bodom miestnosti; napríklad do kresla, ktoré má na výber toľko dizajnových ikon!
  4. Zamerajte sa na prehľadné priestory, menej je viac.  Charakteristickým znakom tohto dizajnového štýlu sú čisté a jednoduché línie. V rušnom živote by sme mali mať doma pokoj a minimalistický prístup vám pomôže uvoľniť sa a zbaviť sa stresu. Vyhnite sa objemnému nábytku a neprehľadným policiam v prospech ľahšieho štýlu nábytku a niekoľkých doplnkov, ktoré vám robia dobre.  
  5. Ak chcete vytvoriť minimalistickejší a prehľadnejší priestor, zvážte textúru, ktorá dodá teplo a pohodlie. Bez toho môže váš domov pôsobiť trochu chladne a nepríjemne. Na postele a pohovky umiestnite vankúše z rôznych materiálov, ale držte sa tlmených farieb uvedených vyššie, aby ste miestnosti dodali jednotný dojem. Na drevenú podlahu položte koberec, ktorý pohlcuje zvuk a dodáva útulnosť.

Škandinávsky dizajn vám doma naozaj pomôže, je to upokojujúci minimalistický štýl, ktorý dá vašej mysli oddych od rušného dňa. Ste pripravení prijať severský štýl?

Vitajte v spoločnosti Whirlpool, kde sa pohoda začína doma.


Tento článok pre spoločnosť Whirlpool napísala Katie Seidler, interiérová dizajnérka.

Súvisiace technológie:
Dizajn Whirlpool W Collection
Spotrebiče W Colection kombinujú čistý vzhľad s modernou minimalistickou estetikou a najmodernejšou technológiou pre vysoký výkon bez námahy.
ZISTIŤ VIAC
Súvisiace technológie:
Dizajn Whirlpool W Collection
Spotrebiče W Colection kombinujú čistý vzhľad s modernou minimalistickou estetikou a najmodernejšou technológiou pre vysoký výkon bez námahy.
ZISTIŤ VIAC