Sila vyváženej stravy pre vašu pohodu

Kategória: Inšpirujúce tipy - marca 2023
  • Skopírovať odkaz
Sila vyváženej stravy pre vašu pohodu
Súvisiace technológie:
Kombinované chladničky s technológiou 6. ZMYSEL
Zistiť viac

Čítanie zaberie: 3 minúty

Už desaťročia lekári, odborníci na výživu, a dokonca aj médiá zdôrazňujú význam správnej výživy na udržanie zdravého životného štýlu. Zdravé stravovanie je pre vašu pohodu nevyhnutné, ale vo svete rýchleho občerstvenia a spracovaných potravín môže byť ťažké robiť zdravé rozhodnutia. Naučenie sa vyváženej stravy však nemusí nevyhnutne znamenať, že si musíte odpustiť obľúbený čokoládový koláč, ale ani to, že sa musíte živiť šalátmi. Vďaka všetkým dostupným vzdelávacím programom o výžive a revolučnej kuchynskej technike v našich domácnostiach môže byť zaradenie vyváženej stravy zábavným spôsobom, ako objavovať nové recepty a čerstvé potraviny a zároveň sa stať celkovo silnejším a zdravším.

Uprednostňovanie čerstvého ovocia a zeleniny

Planéta Zem je neuveriteľná a ovocie a zelenina, ktoré na nej rastú, nám poskytujú množstvo vitamínov a živín nevyhnutných pre zdravú výživu. Výhody čerstvého ovocia a zeleniny sú nekonečné - od vitamínov A a C, ktoré pomáhajú liečiť naše telo a posilňujú imunitný systém, až po železo, draslík a horčík, ktoré podporujú zdravú krv a kosti. Dokonca môžu pomôcť znížiť riziko mnohých chronických ochorení.
Zdravá strava uprednostňuje potraviny s vyšším obsahom vlákniny, vitamínov a minerálov, čo vám v konečnom dôsledku pomôže cítiť sa čo najlepšie. Hoci sa spracované potraviny môžu zdať pohodlnejšie, najmä v našom modernom rýchlom svete, často sú plné nasýtených tukov a majú vysoký obsah cukru a soli. Soľ a cukor sú vysoko návykové a môžu spôsobiť, že sa budeme cítiť menej spokojní a budeme mať chuť na ďalšie. To môže, žiaľ, viesť ku krátkodobým účinkom, ako je pocit únavy a letargie pri prudkom náraste a páde hladiny cukru v krvi, a dokonca aj k dlhodobým vedľajším účinkom pri dlhodobej nadmernej konzumácii, ako sú srdcové choroby a cukrovka.

Rozumné stravovanie a rastlinná strava

Jedným zo spôsobov, ako do svojho dňa zaradiť viac čerstvého ovocia a zeleniny, je vegánska rastlinná strava. Tento udržateľný prístup k stravovaniu uprednostňuje zeleninu, celozrnné výrobky, fazuľu, orechy a ovocie a má neuveriteľný vplyv na vašu pohodu.

Bielkoviny sú nevyhnutné pre obnovu svalov a buniek a sú dôležitou súčasťou vyváženej stravy. Vyberajte si rastlinné bielkoviny s nižším obsahom tuku, napríklad tofu alebo šošovicu, alebo dbajte na to, aby vaša strava obsahovala viac chudého mäsa a rýb namiesto tučných kusov mäsa. Nemusíte sa zaviazať k 100 % rastlinnej strave, ale uváženejší výber vám pomôže vytvoriť vyvážený prístup k zdravému stravovaniu.

Ovocie a zelenina sú síce skvelým zdrojom výživy, ale pri dlhšom skladovaní začínajú strácať svoju výživovú hodnotu. Teplý a suchý vzduch môže tento proces výrazne urýchliť, preto sa odporúča skladovať produkty v chladnom a vlhkom prostredí, aby sa zachovala trvanlivosť čerstvého ovocia a zeleniny. Technológia 6. ZMYSEL spoločnosti Whirlpool zabezpečuje udržiavanie optimálnej úrovne teploty a vlhkosti. Pokročilé senzory neustále monitorujú úroveň teploty a vlhkosti vo vnútri chladničky a aktívne upravujú správnu teplotu a vlhkosť.

Všetci sa chceme cítiť čo najlepšie a výživná strava plná plnohodnotných potravín zabezpečí, aby bolo o vaše zdravie dlhodobo postarané a aby ste mali počas každodenného života viac energie. Prijatím rastlinnej stravy sa nielen stanete ohľaduplnejším stravníkom, ale znížite svoju uhlíkovú stopu a možno dokonca objavíte niekoľko nových chutných receptov!

Uvedomelé stravovanie je viac než len venovanie pozornosti jedlu. Je to využívanie všetkých zmyslov pri jedení a podpora inteligentného varenia. Zahŕňa počúvanie svojho tela, jeho signálov hladu a toho, kedy je plné. Rozumné stravovanie znamená naladiť sa na to, čo si vaše telo žiada, či už si žiada pochúťku alebo niečo výživnejšie. Vybudovanie tohto návyku zdravého stravovania si vyžaduje čas, ale spomalenie a sústredenie sa na to, čo jete, vás urobí vnímavejšími a zlepší váš vzťah k jedlu.

Hľadanie rovnováhy: čo skutočne znamená vyvážená strava?

Aj tá najvýživnejšia strava plná všetkých "správnych" potravín nie je skutočne zdravá, ak nie je vyvážená. Vyvážená strava sa neskladá zo šalátov ku každému jedlu, rovnako ako sa za zdravú nedá považovať strava, ktorá sa skladá z jedál na objednávku. Jedlo je kľúčovou súčasťou nášho života, od prvého rande po storočnicu, od narodeninových osláv po kultúrne oslavy. Či už ide o rodinný recept, ktorý sa dedí z generácie na generáciu, alebo o experimentovanie v kuchyni s novými pomôckami, prísadami a technikami - zdravá strava sa zameriava na rovnováhu. Je nesporne dôležité starať sa o svoju fyzickú pohodu, ale vyvážená strava sa nezameriava na obmedzovanie. Ak si skutočne osvojíte vyváženú stravu, ktorá zahŕňa plnohodnotné potraviny a príležitostné pochúťky, budete môcť žiť čo najplnší a najzdravší život.

Vitajte vo svete spoločnosti Whirlpool, kde sa pohoda začína doma.

Súvisiace technológie:
Kombinované chladničky s technológiou 6. ZMYSEL
S technológiou 6. ZMYSEL môžete optimálne uchovávať ovocie a zeleninu pomocou súboru inteligentných senzorov a intuitívnych funkcií, ktoré vytvárajú optimálne prostredie na skladovanie potravín.
Zistiť viac
Súvisiace technológie:
Kombinované chladničky s technológiou 6. ZMYSEL
S technológiou 6. ZMYSEL môžete optimálne uchovávať ovocie a zeleninu pomocou súboru inteligentných senzorov a intuitívnych funkcií, ktoré vytvárajú optimálne prostredie na skladovanie potravín.
Zistiť viac